presideni

Raundi për presidentin më 30 maj, asnjë dakordësi mes mazhorancës dhe opozitës

Mazhoranca vendosi sot në konferencën e Kryetarëve që raundi i tretë për zgjedhjen e presidenti të ri të mbahet më 30...

Digjet raundi i dytë për presidentin, asnjë emër në Kuvend

Në kuvend nuk është dorëzuar asnjë emër për presidentin e ri. Në orën 16:00 ka përfunduar afati i vendosur nga konferenca...

Presidenti i ri, Xhafaj: Mazhoranca nuk negocion me persona “non grata”

Deputeti i Partisë Socialiste, Etjen Xhafaj deklaroi se mazhoranca nuk do të negociojë për presidentin e ri, me persona që janë...