Presidenti

Tërmet te Juventusi, jep dorëheqjen presidenti Agnelli dhe e gjithë kryesia

Mediat italiane kanë raportuar se Andrea Agnelli ka dhënë dorëheqje nga posti i presidentit të Juventusit, e bashkë me të edhe...

Steinmeier në Tiranë, vizita e parë e një presidenti gjerman në 27 vite

Presidenti i Gjermanisë, Frank Valter Shteinmajer do të vizitojë Shqipërinë më 1 dhe 2 dhjetor. Në agjendë janë parashikuar takime me homologun Bajram...

Presidenti i Azerbajxhanit për herë të parë në Shqipëri

Për herë të parë Shqipërinë e viziton sot Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. Ceremonia shtetërore do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ndërsa është...

Moisiu tregon detaje nga takimi me Thaçin: Pse ishte i shqetësuar

Ish-presidenti Alfred Moisiu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se gjatë takimit me Hashim Thaçin në Hagë, ku i...

Presidenti kroat refuzon të takojë zyrtaren e lartë amerikane

Presidenti kroat, Zoran Millanoviç, e ka refuzuar ftesën e Ambasadës amerikane në Kroaci, për të takuar udhëheqësen e Dhomës së Përfaqësuesve...

Presidenti Begaj: Gjykata Kushtetuese gur themeli, transparenca thelbësore për besim

Presidenti Bajram Begaj tha se Gjykata Kushtetuese është një gur themeli për ndërtimin e shtetit të së drejtës dhe garantimin e...

Paralajmërimi i Biden për fitoren e së djathtës ekstreme në Itali

“Sapo keni parë se çfarë ndodhi në Itali gjatë zgjedhjeve. Do të shihni se çfarë do të ndodhë në botë. Arsyeja...

Gjykata Kushtetuese me 8 anëtarë, betohet para presidentit Ilir Toska

Ditën e sotme është betuar para presidentit Bajram Begaj, anëtari i tetë i Gjykatës Kushtetuese, Ilir Toska. Ky i fundit  u zgjodh nga...

Presidenti i Iranit braktis intervistën me CNN pasi gazetarja refuzoi të vinte shami

Presidenti iranian Ebrahim Raisi u tërhoq nga një intervistë e planifikuar prej kohësh me gazetaren ndërkombëtare të CNN, Christiane Amanpour, në Asamblenë e Përgjithshme...

Gafat e Bajram Begajt, diplomati: Rrezikon të cenohet imazhi i vendit

Kur Edi Rama përmendi emrin e tij si presidenti i ri, mes vlerësimeve si figurë ushtarake, skepticizmi kryesor ndaj Bajram Begajt kishte...

Presidenti reagon për incidentin në uzinën e Gramshit

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar lidhur me incidentin e ndodhur një ditë më parë në uzinën e armëve në Gramsh. Përmes një...

Bajram Begaj, gjenerali me karrierë 30-vjeçare në forcat e armatosura

Bajram Begaj është kandidati që Partia Socialiste propozoi për president në 4 qershor. Në Kuvend, Begaj mori 78 vota pro dhe...

Presidenti betohet, PD: Sot instalohet monizmi i plotë i Ramës

Partia Demokratike e ka cilësuar betimin e presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj si ditën e instalimit të...

AGJENDA/ Të dielën betohet presidenti i ri, Bajram Begaj

Nesër pritet të zhvillohet ceremonia e betimit të presidentit të ri Bajram Begaj në Parlament. Më pas do të zhvillohet edhe një...

​Presidenti Meta në Kosovë, takime me krerët e politikës

Me ceremoni shtetërore presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me rastin e përmbylljes së mandatit...

Betohet presidenti i ri i Sri Lankës

Ranil Wickremesinghe i Sri Lankës është betuar si president, mes shpresave se ai do ta nxjerrë vendin nga vuajtjet ekonomike. 73-vjeçari bëri...