presioni

Peskov: Serbia dhe Republika Sërpska nuk do t’i “dorëzohen presionit perëndimor”

Moska beson se Serbia dhe Republika Sërpska nuk do t’i “dorëzohen presionit perëndimor” për t’iu bashkuar sanksioneve kundër Rusisë. Zëdhënësi i Putinit...

SHBA e BE shtojnë presionin ndaj Kosovës për Asocacionin. Ngec procesi i integrimit

“Euronews” Serbia ka raportuar se SHBA-ja ka kërkuar që çështja e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës të mos vihet...

Rritet presioni mbi Gjermaninë për të furnizuar Ukrainën me tanke

Zyrtarët perëndimorë dhe ukrainas po bëjnë presion mbi Gjermaninë për të miratuar transferimin e tankeve të rënda luftarake në Ukrainë për...

Të tjera dokumente sekrete në pronën e Biden, rritet presioni mbi presidentin

Rritet presioni ndaj presidentit amerikan Joe Biden pasi dokumente të tjera që përmbajnë material të klasifikuar janë gjetur në një tjetër...

Bisedimet Prishtinë-Beograd, shtohet presioni ndaj Serbisë për marrëveshjen

Kosova dhe sanksionet ndaj Rusisë janë sfidat kryesore për qeverinë serbe në vitin 2023, ndërkohë që presioni perëndimor ndaj po shtohet,...

Ndërkombëtarët s’po na bëjnë presion për targat, thotë Osmani

Presidentja Vjosa Osmani ka mohuar se ka presion ndërkombëtar për shtyrjen e afatit për targat. Ajo ka theksuar se në bashkëpunim...