pretenca

Vrau e zhduku biznesmenin në Dajt, prokuroria kërkon 18 vite burg për Fredi Rrushin

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin e Fredi Rrushit me 18 vite burg, për zhdukjen dhe vrasjen e biznesmenit Rruzhdi Hoxha. Rrushi...

Vrau kolegun e tij në komisariat, prokuroria kërkon 35 vjet burg për Ludjan Zaimin

Ngjarja e rëndë ndodhi në maj të vitit 2022 ku mbeti i vdekur polici Çaush Saliasi 55 vjeç. Mes viktimës, i cili...

SPAK kërkon 42 vjet për vrasësit e Runajt, prek babai: Rri në shkallë e pres djalin

Prokuroria e Posaçme ka dhënë këtë të martë pretencën për të akuzuarit për vrasjen e Rigers Runajt dhe Emiljano Ramazanit në...

SPAK jep pretencën për inceneratorin e Fierit, kërkohet 10 vite burg për Kokën

Prokuroria e Posaçma ka dhënë këtë të hënë pretencën për inceneratorin e Fierit. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se...

Akuzohet për fshehje pasurie, SPAK kërkon dënim me burg për ish-kreun e Kushtetueses

Prokuroria e Posaçme ka dhënë pretencën për ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, i akuzuar për fshehje dhe mos deklarim pasurie....

Shtyhet pretenca për Ardian Çapjan, shkak mungesa e avokatëve

Është shtyrë seance gjyqësore e planifikuar të mbahej këtë të mërkurë për Ardian Çapjan dhe të pandehurve të tjerë, të akuzuar...

SPAK kërkon 3,4 vite burg për Fatos Tushen

SPAK ka kërkuar 3 vite e 4 muaj burg për ish-kryetarin e Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe. Vendimi përfundimtar do të jepet...