primare

Rudina Hajdari: PD në rrugën e duhur, primaret ishin sukses

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Rudina Hajdari i cilësoi primaret një sukses. Në një intervistë për Euronews Albania ajo tha...

A rrezikohet PS nga procesi i primareve? Flet nënkryetari i Bashkisë Lezhë

Nënkryetari i Bashkisë së Lezhës, Ermal Pacaj deklaroi se Partia Socialiste nuk rrezikohet nga procesi i primareve që u organizuan në...

Amuli: Nuk ka pasur primare të vërteta. PD Shkodër e ndarë me thikë

Kryetari i PD Shkodër, Xhevdet Amuli tha në emisionin RinOn në Euronews Albania se primaret nuk janë  bërë nga Partia Demokratike...

‘Primaret në PD nuk sollën asgjë’, gazetari: Fituesit, kryetarë dhe sekretarë degësh

Gazetari Reldar Dedaj thotë se Primaret në Partinë Demokratike nuk sollën asgjë të re. Në një intervistë për Euronews Albania, Dedaj u...

Berisha për Primaret: Në themel është vota e lirë, e përdorin partitë me moderne

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se procesi i Primareve që kreu kjo forcë politike, kishte në themel votën e...

Sot balotazhi në PD, zgjidhen kandidatët për gjashtë bashki të vendit

Demokratët hyjnë sot në fazën përfundimtare të primareve, atë të balotazhit, ku gara mes dy kandidatëve do të zhvillohet në gjashtë...

“Ku ka punë, ka dhe të meta”, Lela komenton primaret në PD

Analisti Alfred Lela tha në një intervistë për Euronews Albania se në primaret e PD-së ishte investuar shumë punë e si...

Mërtiri: Në primaret e PD-së kishte manipulime, jo garë

Analisti Ergys Mërtiri tha në një intervistë për Euronews Albania se në primaret e Partisë Demokratike kishte manipulime dhe në disa...

‘Ishin fshirë listat’, Dogjani për Primaret në Kamzë: U abuzua me procesin

Kandidati për Primaret e Partisë Demokratike në Kamzë, Asllan Dogjani thotë se ky proces  pati parregullsi dhe abuzime. Në një intervistë për...

Votues socialistë në Primaret e PD-së? Flet Eno Bozdo

Sekretari Organizativ në Partinë Demokratike, Eno Bozdo nuk e përjashton mundësinë që socialistët të kenë votuar në Primaret e PD-së. Në një...

Ledina Alolli përgjigjet pasi “u paracaktua” si fituese të primareve në Korçë

Nuk ka probleme në procesin e votimeve në primaret e Korçës dhe numri i votuesve është i kënaqshëm. Ishte ky konstatimi i...

Kreshnik Spahiu: S’e kuptoj pse çuditeni me primaret

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se ishte e çuditshme sesi primaret po konsideroheshin si një risi. “Ndryshe...

Entela Dvorani: Garë e përcaktuar në Korçë, fiton Ledina Alolli

Avokatja Entela Dvorani kandidate e PD për primaret në Korçë, e ka cilësuar një lloj provokimi pjesëmarrjen në këtë garë, që...

Bogdani: Sot votohet për ata që mund të sjellë ndryshimin në Tiranë

Pasi dha votën e tij në primaret në selinë qendrore të PD-së, Gert Bogdani u shpreh se sot votohet për ata...

Primaret, Këlliçi: Risi jo vetëm për PD-në, por edhe për politikën

Procesi i primareve është një risi jo vetëm për Partinë Demokratike, por për politikën shqiptare. Ishte kjo deklarata e Belind Këlliçit pasi...

A dështuan primaret në PD? Çfarë çaloi gjatë fushatës dhe ku nuk do të ketë garë

Duke filluar që prej orës 8 të mëngjesit të kësaj të diele, demokratët u drejtohen sërish kutive të votimit. Këtë herë...