primaret

A pati ndërhyrje nga PS në primaret e Lezhës? Ja si përgjigjet kryetarja e LDG

Donika Haxhia, kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas për Lezhën, tha në emisionin RinOn në Euronews Albania se në Lezhë nuk...

Berisha: Primaret, gara e parë me standarde, votuan 55 mijë anëtarë e simpatizantë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha mblodhi pasditen e së mërkurës Kryesinë ku foli për procesin e zgjedhjeve brenda partisë. Berisha i...

Nesër balotazhi në PD, zgjidhen kandidatët për gjashtë bashki të vendit

Demokratët hyjnë nesër në fazën përfundimtare të primareve, atë të balotazhit, ku gara mes dy kandidatëve do të zhvillohet në gjashtë bashki të vendit. Në...

Ilir Alimehmeti tërhiqet nga primaret për Bashkinë Tiranë

Ilir Alimehmeti është tërhequr nga gara e primareve për Bashkinë Tiranë. Vendimi u bë me dije në një deklaratë të përbashkët për...

“Dolën të pakënaqur brenda llojit”, debat në studio mes Lelës dhe Mërtirit

Aktivisti Ergys Mërtiri dhe gazetari Alfred Lela kanë debatuar në Euronews Albania lidhur me procesin e primareve të realizuar një ditë...

“Fituan kamikazët e Berishës”, Brisida Gjikondi kritike për primaret në PD

Avokatja Brisida Gjikondi, ka komentuar procesin e primareve që u zhvilluar ditën e djeshme nga PD-ja. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Në listat e PD kishte socialistë”, Prençi debat me Flamur Nokën

Kandidati i primareve të Partisë Demokratike në Kamëz Shemsi Prençi është përplasur me deputetin demokrat Flamur Noka. I ftuar në emisionin “Review”...

“Notë maksimale procesit”, Hajdari: Model i vlefshëm, kështu fiton PD

Ish-deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka vlerësuar maksimalisht procesin e primareve të PD-së, të zhvilluar ditën e sotme në të gjithë...

Prençi: Vazhdoj garën, nuk jam tërhequr në asnjë moment

Shemsi Prençi është shprehur se nuk është tërhequr nga gara, duke shtuar se do  të jetë një kontributor i PD gjithmonë. Këtë...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të...

Primaret e PD-së, dalin fituesit në disa qytete (EMRAT)

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha...

Spahia: Primaret të jashtëzakonshme, do jemi në krye të ndryshimit të madh

Kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia është shprehur se primaret janë proces i jashtëzakonshëm. Në një deklaratë për mediat ai tha se ky...

Shemsi Prençi tërhiqet nga gara për primaret

Kandidati i Partisë Demokratike për Primaret në bashkinë Kamëz, Shemsi Prençi ka njoftuar daljen e tij nga gara. Përmes një postimi në faqen...

Kandidati i vetëm për primaret në Elbasan, Boçi: Shoh bashkim në PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat...

Kandidatët e PD në Belsh dhe Gramsh tërhiqen nga primaret

Dy kandidatët e Partisë Demokratike në Belsh, Dritan Cani dhe Gramsh, Kodhel Çala janë tërhequr nga gara për primaret. Vendimi i dy...

Kandidatja e Tropojës tërhiqet nga primaret: Garë e favorizuar nga lart

Kandidatja e PD në Tropojë, Feride Rrahmanaj është tërhequr nga gara e primareve. Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Rrahmanaj flet për...