Princi

Princi saudit i Kurorës merr imunitet nga SHBA për vrasjen e gazetarit

Shtetet e Bashkuara kanë përcaktuar se Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman ka imunitet nga një proces gjyqësor...

Pse Princi Harry dhe Elton John po padisin tabloidin e njohur

Princi Harry i Britanisë së Madhe dhe këngëtari Elton John janë në mesin e disa figurave publike që kanë paditur botuesin...

Princi i kurorës saudite, Mohammed bin Salman emërohet kryeministër

Princi i fuqishëm i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman është emëruar kryeministër, një post që tradicionalisht mbahet nga mbreti. Djali...

Dekada pritjeje për fronin, çfarë e lidh mbretin e ri me Ballkanin

Charles Philip Arthur George deri dje njihej si Princi i Uellsit dhe sapo zemra e nënës së tij Mbretëreshës Elizabeth II...

Raporti: Princi i Uellsit pranoi 1 mln paund nga familja e Bin Laden

Princi i Uellsit ka marrë 1 milion paund donacione për shoqatën e tij të bamirësisë nga Osama bin Laden. Një raport i...

Rama takon Princin saudit në Greqi

Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, u takua me kryeministrin shqiptar Edi Rama gjatë një vizite në Athinë,...

Princi Charles ‘pranoi valixhen me 1 milion euro’ nga sheiku i Katarit

Princi i Uellsit pranoi një valixhe që përmbante një milion euro para nga një ish-kryeministër i Katarit, ka raportuar Sunday Times,...

Si u ngjit në fron Mbretëresha Elizabeth II

Elizabeth II ishte 25 vjeç kur u bë mbretëreshë, në shkurt të vitit 1952. Atë muaj, Princesha Elizabeth dhe i shoqi, Princi...