prinderit

Nis shpërndarja e librave, prindërit: Lehtësim të mos paguajmë për tekstet shkollore

Nga 1 shtatori nis shpërndarja e librave. Tekstet shkollore do të jenë falas për nxënësit e shkollave 9-vjeçare. Risi e këtij...

Eksperti: Duan t’i çojnë fëmijët në Gjermani, prindërit as duan t’ia dinë për dijet

Eksperti i Arsimit, Ndriçim Mehmeti tha në një intervistë për Euronews Albania se cilësia e arsimit në vendin tonë lë për...

Pse të rinjtë shqiptarë jetojnë në 1 shtëpi me prindërit? Psikologia tregon 2 arsyet

Shumica e të rinjve shqiptar jetojnë me prindërit edhe pasi kanë mbushur të 18-tat. Një raport i Eurostat nxjerr në pah se vendi...

Ushtroi dhunë ndaj prindërve dhe i kanosi për jetën, shpallet në kërkim 34-vjeçari

Policia e Elbasanit ka shpallur në kërkim një 34-vjeçar i cili ka ushtruar dhunë ndaj prindërve të tij dhe i ka...

Dhuna te fëmijët, Vata: Ka familje të papërgjegjshme, institucionet të reagojnë

Kryetari i Urdhrit të Punonjësve Socialë, Mirgit Vata, analizoi në studion e emisionit Review në Euronws Albania rastin e dhunës së...

Nxorrën nga makina fëmijët e tyre dhe i detyruan të lypnin, arrestohet çifti

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të cilët akuzohen se shfrytëzonin fëmijë e tyre për të kërkuar lëmoshë në rrugë. Rasti...

Xhaxhiu: Nuk jam dakord që gjyshërit të jenë afër me shtëpi me fëmijët

Gazetari Rezart Xhaxhiu është shprehur se nuk është dakord që gjyshërit të jenë afër me shtëpi me fëmijët. Në një intervistë për...

Prindërit kanë një fëmijë të preferuar?!

Një nënë e tre fëmijëve ka treguar se nuk ndihet fajtore që ka një fëmijë të preferuar. Mamaja beqare, nga Londra,...

EMRI| Tentoi të vriste prindërit e ish-gruas, ekstradohet nga SHBA shqiptari 

Një shtetas shqiptar i dënuar me 25 vjet burg për plagosje të dyfishtë është arrestuar dhe më pas ekstraduar nga SHBA. Në...

Prindërit nuk i çojnë dot fëmijët në shkollë, shoqërues gjyshërit

Mësimi me turne është kthyer në problem për prindërit që kanë fëmijët në shkolla. Ata e kanë të pamundur t’i çojnë...

Pas gati 2 vitesh, ish-presidenti Thaçi takohet me prindërit e tij

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është vizituar këtë të premte nga prindërit e tij, në Hagë. Dy të moshuarit dhe anëtarë të...