prishtine

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, 1 viktimë

Një person ka vdekur sot si pasojë e të shtënave me armë zjarri në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. KosovaPress shkruan se lajmi...

Von der Leyen: Prishtina dhe Beogradi të kenë një dialog konstruktiv

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, deklaroi se normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i një rëndësie...

Miroslav Lajçak më 9 dhe 10 mars viziton Prishtinën

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, këtë javë do të qëndrojë në Prishtinë...

Lajçak në Prishtinë e Beograd, takime me Kurtin dhe krerët e opozitës para “Ohrit”

I dërguari special i BE për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak viziton të premten Prishtinën e më pas Beogradin. Përveç kryeministrit Kurti, Lajçak...

15-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Begaj pritet me ceremoni shtetërore në Prishtinë

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj, u prit sot në Prishtinë nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, të cilën e...

Këshilli i Evropës: Prishtina dhe Beogradi të zbatojnë pa kushte marrëveshjet

Këshilli i Evropës, i mbledhur gjatë samitit të BE-së më datë 9 shkurt, ka publikuar raportin me konkluzionet e çështjeve të...

Rihapet Aeroporti i Prishtinës pas kërcënimit të rremë me bombë

Kërcënimi me bombë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ka rezultuar të jetë i rremë, dhe aeroporti tashmë është i...

Presion për të pranuar asociacionin? Lajçak zbarkon në Prishtinë

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, viziton sot Kosovën dhe Serbinë. Qeveria...

Protestë në Prishtinë, qytetarët thirrje qeverisë: Mos lejoni formimin e Asosacionit

Dhjetëra qytetarët janë mbledhur këtë të martë në Prishtinë, ku po protestojnë kundër formimit të Asosacionit. Para Teatrit Kombëtar të Kosovës, me...

Lajçak sonte në Prishtinë për propozimin evropian

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, mbrëmjen e 25 janarit pritet të qëndrojë në Prishtinë,...

Lajçak dhe Eskobar ‘zbarkojnë’ në Prishtinë dhe Beograd, BE jep detaje për takimet

Bashkimi Evropian ka konfirmuar vizitën në Prishtinë të emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi,  Miroslav Lajçak. Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi...

“Kosova e gatshme për marrëveshje”, zv.kryeministrja sllovene viziton Prishtinën

Zëvendëskryeministrja dhe shefja e diplomacisë sllovene Tanja Fajon, të hënën qëndroi për një vizitë zyrtare në Prishtinë. pas takimit me homologen kosovare,...

Bombë në aeroportin e Prishtinës, kush fshihet pas kërcënimit

Kërcënimi me bombë në Aeroportin e Prishtinës erdhi nga Serbia 'i maskuar' me gjuhë arabe. Ka qenë ky konkluzioni i autoriteteve...

Alarmi për bombë në aeroportin e Prishtinës, reagon policia pas kontrolleve

Policia e Kosovës ka deklaruar se alarmi për bombë në aeroportin e Prishtinës ka rezultuar i rremë. Përmes një njoftimi zyrtar policia...

Protestë në Prishtinë kundër Gjykatës Speciale pas dënimit të Salih Mustafës

Në Prishtinë është zhvilluar një protestë kundër Gjykatës Speciale pas dënimit me 26 vjet burgim për krime lufte të ish-komandantit të...

“UÇK – vlerë kombëtare” | Promovohet libri në Prishtinë, dënohet vendimi në Hagë

Ndërkohë që një ish-ushtar i UÇK-së u dënua me 26 vjet burg në Hagë, në Prishtinë, nën përkujdesjen e arkivave të...