problematike

“BE ka kërkesë”, Spahiu: Edhe profesionistë të tjerë do largohen si mjekët

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se edhe profesionistët e tjerë njësoj si mjekët do të largohen...

Nga vëllai “Rrumit” tek Avdylajt, policia çmonton kamerat në zonat ‘problematike’

Ka vijuar edhe në Durrës edhe Shijak plani operacional i Policisë së Shtetit për të çmontuar kamerat e grupeve kriminale të...

ARRSH: Ja cilat janë segmentet më problematike

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije situatën e rrugëve nga përkeqësimi i motit në vendin tonë. Sipas informacionit, gjatë natës dhe...

Sistemi arsimor, ekspertja: Fatkeqësi që pas 30 vitesh kemi të njëjtat problematika

Ekspertja për çështjet e arsimit, Majlinda Keta thotë se është fatkeqësi për vendin tonë, që pas 30 vitesh sistemi arsimor ka...