problemet

Problemet me zorrët mund të jenë shenjë e hershme e sëmundjes së Parkinsonit

Problemet e zorrëve duke përfshirë kapsllëkun, vështirësinë në gëlltitje dhe zorrën e irrituar mund të jenë një shenjë paralajmëruese e hershme...

“Përqëndrohemi vetëm te zhuli e pisllëku”- Kikia: Ja problemi i vërtetë i turizmit

Temë e emisionit Review në Euronews Albania këtë të shtunë ishte nisja e sezonit turistik në Shqipëri. I ftuar në emision, gazetari...

Problemet e shikimit tek fëmijët, mjekja: Rastet e dëmtimeve janë rritur me 13%

Numri i fëmijëve me probleme të shikimit është rritur. Mjekët referojnë se vetëm nga programi i depistimit të shtrirë në shkollat 9-vjeçare...

Nuk mbarojnë problemet për Trump, akuzohet edhe për përdhunim

Nuk kanë të sosur problemet e ish-presidentit amerikan Donald Trump me drejtësinë. Së fundmi ai akuzohet për përdhunim të një analisteje gati...

“Kishim ftohtë, shyqyr që…”- Fatma tregon problemet që hasin artistët në Shqipëri

Gazetarja Fatma Haxhialiu ishte e ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania ku foli mbi eksperiencën e saj si aktore në...

5 problemet me të cilat përballet kryeqyteti sot sipas qytetarëve

Sipas sondazhit të Barometrit, 63.7 % e kryeqytetasve, problematikë kryesore të Tiranës, kanë renditur koston e jetesës. 48.6% e tyre mendojnë problematikë...

Aksidente, vonesa në transport dhe mungesë energjie, Evropa ‘paralizohet’ nga dëbora

Reshjet e dendura të borës dëmtuan infrastrukturës elektrike në Poloni, veçanërisht në provincat e saj jugore. Zjarrfikësit ndërhynë gati 5000 herë në...