proces

Kontroll ndërtesave pas tërmetit, procesi do kushtojë 8 milionë euro

Ndërtimet e bëra në mënyrë informale pas vitit 1990, shkollat, konviktet, spitalet, digat e minierat do të vlerësohen për sigurinë e...

Rama: Procesi i tenderimit nuk do kryhet më nga administrata dhe ministritë

Kryeministri Edi Rama thotë se procesi i tenderimit nuk do të kryhet më nga administrata apo ministritë, por nga ekspertë të...

Procesi për zgjedhjen e presidentit duhet të jetë gjithëpërfshirës, sipas OSBE

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka reaguar në lidhje me procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës. Përmes një postimi...

Nis sot zyrtarisht procesi për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit

Ditën e sotme Konferenca e Kryetarëve do të nisë zyrtarisht procesin për zgjedhjen e presidentit të ri. Konferenca e krerëve të...

‘Presidenti’, Agalliu: Shumica e deputetëve në PD, pro përfshirjes në proces

Deputeti i Partisë Demokratike Arbi Agalliu deklaroi se shumica e kolegëve demokratë kanë shprehur qëndrimin e tyre për të marrë pjesë...

Presidenti i ri, sot nis zyrtarisht procesi

Sot nisin zyrtarisht procedurat për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit. Në orën 12:30, Konferenca e Kryetarëve do të diskutojë...

KPA vendos sot për Elisabeta Imerajn

Sot në orën 15:00 pritet vendimi i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit për kryeprokuroren e Tiranës, Elisabeta Imeraj. Komisioneri publik kërkon shkarkimin...

Baçi: Salianji është bërë pjesë e procesit të zgjedhjeve në PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi tha se kolegu i tij Ervin Salianji është bërë pjesë e procesit zgjedhor në qytetin...

“Na duhet një president normal”, Balla premton transparencë për procesin

“Ne na duhet një president që të respektojë normën kushtetuese, president normal dhe mbi të gjitha një president qe na bashkon.” Kjo...

Jemi në proces reflektimi për një PD të fortë e të bashkuar, thotë Basha

Lulzim Basha tha se Partia Demokratike është “në proces reflektimi”, i cili nisi që pas zgjedhjeve të pjesshme vendore, dhe se...

Dëshmitë në Komisionin e hetimit për inceneratorët

Komisioni Hetimor në Kuvend nisi sot marrjen e dëshmive për hetimin që ka nisur për inceneratorët e Fierit, Tiranës dhe Elbasanit. Para...

Beteja e Saimir Tahirit me gjyqtarët

Saimir Tahiri po pret seancën në Gjykatën e Lartë, ndërsa po vuan dënimin në burgun e Fierit. Avokatët e tij kërkojnë...