procesi

A do ta marrë mandatin Fredi Beleri? Celibashi analizon skenarët dhe procedurën

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ishte i ftuar këtë të premte në Euroneës Albania ku foli në lidhje me situatën...

‘Tani implementimi’, Lajçak: Procesi do të mbikëqyret nga një komision i përbashkët

Implementimi i pikave të marrëveshjes së dakordësuar, por jo të nënshkruar, është hapi i radhës që duhet të ndërmarrin Kosova dhe...

Pastrimi i parave| Tabaku: 6 në 10 kompani nuk kanë burime financimi për të ndërtuar

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ngriti në Komisionin e Ligjeve shqetësimin mbi çështjen e pastrimit të parave në sektorin e...

Olaf Scholz rikthen Procesin e Berlinit

Kancelari Olaf Scholz rikthen Procesin e Berlinit. Gjatë ditës së djeshme u mbajt takimi i ministrave të Punëve të Brendshme, ndërsa...

Procesi i Berlinit të mos dublohet, Shutz: Qeveria të luftojë korrupsionin

Ballkani i Hapur nuk duhet të dublojë Procesin e Berlinit. Paralajmërimi vjen nga drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme...

Ish-ministri i Jashtëm i RMV-së: Procesi i anëtarësimit në BE, i bllokuar

Për ish-ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov, procesi i zgjerimit të BE-së mund të konsiderohet pa frikë i...

Mbyllet procesi i votimit në 6 bashkitë

Procesi i votimit në zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashki është mbyllur zyrtarisht. 654,538 qytetarë patën mundësinë për të zgjedhur kryetarin...