projekti

Durrësi me stadium të ri, shpallet projekti fitues me 15 mijë vende

Pasditen e së enjtes është zgjedhur fituesi i konkursit ndërkombëtar për ndërtimin e stadiumit të Durrësit dhe bëhet fjalë për një...

Projekti për rijetësimin e Kullës Veneciane të Durrësit, drejt përfundimit

Zëvendës presidenti i Komisionit Europian Josep Borell dhe ministrja e kulturës Elva Margariti, së bashku me kryebashiaken Emiriana Sako kanë inspektuar...

Spahiu: Projekti më i rrezikshëm në Kosovë pas korrigjimit të kufijve

Jurtisti Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Albin Kurti është sot më i vetëm se kurrë dhe...

Do të kushtojë 1.1 mld euro, kur bëhet realitet Korridori Blu

Në emisionin “Money” në Euronews Albania, u diskutuan investimet e qeverisë shqiptare në infrastrukturë, ku një vend të rëndësishëm e zë...

Projekti i Porto Romanos, Rama: Holandezët po i paguajmë shtrenjtë, por e meritojnë

Kryeministri Edi Rama mori pjesë këtë të mërkurë në një takim shpjegues me përfaqësues të një numri të madh kompanish dhe...

Projekti për Durrësin, Alabbar: Aplikojmë teknologji më të përparuar se në Dubai

Këtë të hënë u nënshkrua në Kryeministri marrëveshja për zhvillimin e projektit “Durrës Yacht & Marina”. Gjatë fjalës së mbajtur në ceremoni,...

Projekti ambicioz saudit, ndërtesa 170 km e gjatë që do strehojë 9 mln banorë

Arabia Saudite ka zbuluar projektin e saj ambicioz urban "The Line", i shpallur si një qytet me një ndërtesë në shkretëtirë,...

Durrës-Prishtinë me tren, Balluku: Projekti për hekurudhën hapet këtë vit

Shqipëria do të investojë për hekurudha në të ardhmen. Një e tillë do të ndërtohet për të lidhur Durrësin me Prishtinën. Për...

Ministrja Margariti tregon pse nuk ka nisur ndërtimi i Teatrit Kombëtar

Ministrja Elva Margariti mohoi që vonesa në ndërtimin e Teatrit Kombëtar të lidhet me mungesë fondesh, por nuk e fshehu faktin...

Qeveria parashikon të ndërtojë ‘Lungomare’ në Durrës

Qeveria dhe Bashkia e Durrësit pritet që të nisin punën për ndërtimin e një shëtitoreje buzë detit nga Ura e Dajlanit...

Rama reagon pas protestave për projektin e Sheshit të Flamurit 

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje të projektit për Sheshin e ri të Flamurit në Vlorë. Kreu i qeverisë thotë se...