projektligj

​Qeveria gjermane miraton projektligjin për emigracionin

Gjermania synon të lejojë në të ardhmen mbi 50 mijë punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor që të vijnë për të...

Projektligji | Ndalohet zjarrvënia e tokave bujqësore pa leje, nga prilli në nëntor

Zjarret që bien në verë po bëhen të pashmangshëm në vendin tonë, dhe përveç dëmit që shkaktojnë në pyje, kullota e...

FMN kundër amnistisë fiskale, Balla: Do miratojmë projektligjin

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se qeveria do të miratojë projektligjin për amnistinë fiskale. Në një deklaratë...

Agron Shehaj dorëzon projektligj kundër kompanive offshore

Kompanive offshore me pronarë sekret duhet t’u ndalohet që të përfitojnë kontrata publike në Shqipëri. Ky është qëllimi i projektligjit që...

PD dorëzon nesër në Kuvend projektligjin për ndarjen territoriale me 94 bashki

Ditën e nesërme në orën 09:00, Partia Demokratike do të dorëzojë në Kuvend projektligjin për ndryshimet e ndarjes territoriale, së bashku...

Projektligji| Një operator i ri për energjinë

Qeveria propozon ngritjen e një operatori krejtësisht të pavarur nga sistemi aktual i energjisë elektrike, që do të rregullojë të gjithë...

Zhani Ziçishti: Po të hiqni filmat, u keni bërë gropën aktorëve

Aktori Zhani Ziçishti tha në një intervistë për Euronews Albania se është duke u bërë krim ndaj kulturës me propozimin për...

SHBA projektligj për të luftuar korrupsionin në Ballkanin Perëndimor

Një grup senatorësh amerikanë, nga të dy partitë, paraqitën një projektligj që synon të mbështesë zhvillimin ekonomik,  si dhe të luftojë...

Ligji për armët në SHBA, senatorët bien dakord për ndryshimet e reja

Për herë të parë në 30 vite, senati amerikan ka rënë dakord mbi një projektligj të ri mbi kontrollin e armëve. Pas...

Spanja bëhet vendi i parë evropian që u jep grave ‘leje menstruale’ nga puna

Spanja do të bëhet vendi i parë perëndimor që lejon gratë të marrin disa ditë "leje menstruale" nga vendi i punës...

Balla: I kemi votat në Kuvend për amnistinë fiskale

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se mazhoranca është e vendosur për realizimin e amnistisë fiskale. Gjatë fjalës...