prokuror

Elisabeta Imeraj për 21 janarin: Cilido prokuror që ka frikë, të largohet nga puna

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj deklaroi se cilido prokuror që ka frikë dhe pengon hetimin për çështjen e 21...

Me kë e ka Yuri Kim? Dashamir Shehi “zbërthen” deklaratën e fortë të ambasadores

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e fundit e ambasadores Yuri Kim i është...

Ish-kryeprokurori i Gjykatës Speciale emërohet prokuror për hetimet ndaj Trump-it

Ish-kryeprokurori i Gjyaktës Spciale në Hagë për krime lufte, Jack Smith do të mbikëqyrë hetimet penale për mbajtjen e dokumenteve të...

Prokurori anti-mafias italiane: Prokurorët e SPAK të marrin pjesë në mbledhjet tona

Prokurori anti-mafias italiane, Giovanni Melillo dekaroi se do të ofrohet e njëjta mbështetje për drejtuesin e ri të Strukturës së Posaçme...

Shkarkohet prokurori i Tiranës, Bajram Breçani

Prokurori i Tiranës Bajram Breçani është shkarkuar nga detyra këtë të martë. KPK gjeti probleme në dy kritere, pasurinë dhe profesionalizmin. Breçanit iu...

Pretendon se fitoi rreth 80 mijë euro në baste online, prokurori sot para KPK

Prokurori i Vlorës Alfred Sali ka dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit këtë të mërkurë. KPK kreu një hetim në tre...

22 prokurorë të rinj në sistem

Sot në Këshillin e Lartë të Prokurorisë u emëruan si prokurorë 22 studentë që përfunduan Shkollën e Magjistraturës. Lajmi u bë me...

Refuzohet ankimi i prokurorit Bujar Memia

Bujar Memia ka ankimuar vendimin e marrë ndaj tij dhe ky ankim i prokurorit është refuzuar. Memia u shkarkua nga Këshilli i...

‘7 prokurorë s’bëjnë asgjë’, Çela përplaset me Xhafajn në Komisionin e Ligjeve

Fatmir Xhafaj, një ndër hartuesit kryesorë të reformës në drejtësi nuk i kanë shpëtuar deklaratat e Prokurorit të Përgjithshëm për shtim...

U dënua për korrupsion, lirohet nga burgu ish-prokurori Edmond Karriqi

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Kukësit, Edmond Karriqi është liruar nga burgu këtë të premte. Karriqi u dënua me 2 vjet burgim...

Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja del para vetingut

Mëngjesin e së premtes ka nisur seanca në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja. Drejtoria e Sigurimit të...

Policia belge e fokusuar te mafia shqiptare, thotë gazetari

Gazetari Albi Xhunga tha se operacionet e policisë belge kohët e fundit janë fokusuar veçanërisht te trafiku i drogës dhe grupet...

17 inspektorë mangët në ILD, s’ka aplikime

ILD ka 17 inspektorë mangët. Prokurorët dhe sidomos gjyqtarët hezitojnë të aplikojnë për këtë post. Kjo mungesë inspektorësh ka mbledhur mbi 4.300...