prokurori

Dëmi në shtet 1 mld €, 400 mln € mungojnë në arkë, vetëm 1 dosje në Prokurori

Institucionet shtetërore kanë shkaktuar mbi 1 miliard euro dëm ekonomik në vitin 2022, për periudhën janar-shtator. Kontrolli i Lartë i Shtetit e ndan shumën...

Prokuroria për vdekjen e 32-vjeçarit: S’kishe shenja dhune në trup, gëlltiti drogë

Prokuroria e Tiranë dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore kanë dhënë një deklaratë zyrtare në lidhje me vdekjen e 32-vjeçarit, Laer Kurti,...

Prokuroria ndryshon aktakuzën ndaj Hashim Thaçit

Gjyqtari i Procedurës Paraprake të Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou, ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Hagës për  të ndyshuar akt-akuzën...

Andi Bushati: Banditët më të mëdhenj lëvizin të lirë në Tiranë, i lejon policia

Analisti Andi Bushati thotë se prokuroria nuk mund të pengojë gazetarët për të publikuar lajme që janë në interes të publikut. Në...

Sulmi kibernetik filloi në 2021, prokuroria kërkon informacion në disa vende

Sulmi kibernetik mbi Shqipërinë filloi në maj të vitit 2021 ku u godit faqja "admnistrata.al" e cila nuk kishte një mbrojtje...

Shkarkohet nga detyra prokurori i Tiranës

Prokurori i Tiranës, Gjon Kodra është shkarkuar nga detyra këtë të mërkurë. Vendimi u dha nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Prokurori ishte...

KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Prokurorisë së Tiranës, Shpëtim Garunja. Vendimi është dhënë të martën nga...

Prokuroria Sarandë sekuestron 679 m2 truall në zonën turizëm-Kanal i Çukës

Prokuroria e Sarandës ka sekuestruar 679 m2 tokë truall në zonën turizëm-Kanal i Çukës. Nga hetimi pranë Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Sarandë...

Arben Kraja takim me prokurorin e antimafias italiane

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja ka zhvilluar këtë të hënë një takim me Giovanni Melillo, Prokuror Kombëtar Antimafia & Antiterrorizëm. Takimi u...

62 zyrtarë u paditën nga KLSH për abuzime me detyrën në shtet

44 drejtues dhe 18 specialistë, punonjës në administratën shtetërore janë kallëzuar në Prokurori vitin e kaluar. Kallëzimet penale për 62 individë...

Vila që futi në sherr PD-në, Shehu: Bardhi të dënohet për fshehje krimi

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu refuzoi të komentonte akuzat e deputetit Gazmend Bardhi lidhur me vilë 760 mijë euroshe në...

Prokurori paraguaian i Antidrogës vritet gjatë muajit të mjaltit në Kolumbi

Një prokuror i njohur paraguaian, i cili udhëhoqi një sërë çështjesh të profilit të lartë kundër krimit të organizuar dhe trafikut...

Aurel Zarka zgjidhet si kreu i Prokurorisë Vlorë

Aurel Zarka ka marrë sot zyrtarisht detyrën e prokurorit të rrethit gjyqësor Vlorë. Deri dje ai ka qenë i komanduar në...

KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Gjirokastrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimet ka shkarkuar nga detyra Emror Kasaj, prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër. KPK gjeti...

Më pak se gjysma e kallëzimeve për krime zgjedhore u regjistrua, thotë Shella

Drejtori i OJQ-së “Infoçip”, Gerti Shella tha se nga 291 kallëzime në prokurori për krimet zgjedhore vetëm 140 procedime penale janë...

Presidenti Meta refuzon të tregojë emrat e ambasadorëve me sjellje ‘jokorrekte’

Presidenti Ilir Meta refuzon të tregojë emrat e ambasadorëve për të cilët deklaroi në përgjigjet për Gjykatën Kushtetuese se kanë ndërhyrë...