prokuroria e tiranes

Audio-përgjimi për 21 janarin, Prokuroria e Tiranës: Kemi nisur verifikimet

Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar të verifikohet audio e transkiptuar nga gazetari Artan Hoxha, në lidhje me komunikimet e bëra përmes...

Vdekja e Lear Kurtit, zbardhet dëshmia e mjekëve: Mbërriti i pajetë

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar marrjen në pyetje të mjekëve dhe infermiereve për vdekjen e Lear Kurtit. 6 pjesëtarë të bluzave të...

“Fle mbi dosje”, Rama akuza Prokurorisë së Tiranës

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Prokurorinë e Tiranës se “fle mbi dosje”. Në një postim në Twitter ai shkroi se prej kohësh...

Prokuroria kërkon 27 vite burg për 3 francezët e akuzuar për falsifikim parash

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 27 vite burg për 3 shtetasit francezë, të cilët akuzohen për qindra mijëra euro të falsifikuara...

Trafik kokaine, kush është Altin Gega që autoritetet i sekuestruan pasuritë

Autoritetet i kanë sekuestruar pasuritë Altin Gegës dhe familjarëve të tij pasi dyshohet se janë produkt i aktiviteteve kriminale. Janë 6 prona...

Prokuroria kërkon sekuestrimin e 6 pasurive të Altin Gegës

Prokuroria e Tiranës kërkon sekuestrimin e 6 pasurive të Altin Gegës dhe familjarëve të tij. Nga hetimet ka rezultuar se Gega është...

Si nisi hetimi për lobimin e PD-së, pse një nga prokurorët nuk ishte dakord

Në fundin e nëntorit 2017, Prokuroria e Tiranës do të niste hetimin për kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në Shtetet...

‘Prenotonin varrezat në Tufinë’, arrestohen 10 persona

Njësia e Krimit Ekonomik dhe Prokuroria e Tiranës kanë arrestuar 10 persona, disa prej të cilëve punonjës të shërbimeve funerale në...