prokuroria

Prokuroria konfirmon gjetjen e trupit të pajetë në Banjskë, gjendet sërish armatim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), në bashkëpunim dhe koordinim të plotë me Policinë e Kosovës dhe mekanizmat relevantë, ka...

Prokuroria e Bosnjës ngre aktakuzë kundër Millorad Dodik

Zyra e Prokurorit e Bosnjës dhe Hercegovinës ka ngritur aktakuzë kundër presidentit të entitetit të Republikës Sërpska, Millorad Dodik, si dhe...

Prokuroria e Përgjithshme sekuestron 20 milionë euro pasuri në Tiranë

Prokuroria e Përgjithshme ka sekuestruar 20 milionë euro pasuri të Ndues Gjergjit dhe familjarëve të tij Akuza që rëndon është ajo e...

Pse është “zhdukur” Ilir Meta? Analisti: Frika sjell heshtje

Analisti Fitim Zekthi foli në lidhje me situatën politike në vend. Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se opozita ka...

Prokuroria në Serbi do t’i kërkojë SHBA-së prova për rastin e Vulinit

Prokuroria Publike kundër Krimit të Organizuar në Beograd ka njoftuar se do të kërkojë informacione shtesë lidhur me rastin e drejtorit...

Prokuroria e Kosovës nis hetimet për dhunën në Kuvend

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet pas incidentit të sotëm që ndodhi në Kuvendin e Kosovës. Këtë e bënë të ditur nga...

Prokuroria Speciale e Kosovës ngre aktakuzë për krime lufte ndaj një qytetari serb

Prokuroria Speciale tha se ka ngritur aktakuzë ndaj një personi, të dyshuar për krime lufte kundër popullatës civile në Kosovë. I dyshuari,...

Prokuroria Durrës i konfiskon pasuritë italianit, kërkon 6 vite burg për të

Prokuroria Durrës ka konfiskuar pasuritë italianit Ferdinando Muollo, i akuzuar për veprën penale ‘Pastrimi i Produkteve të Veprës Penale ose Veprimtarisë...

Vrasja e policit Xhuljo Prela, prokuroria kërkon 20-vite burg për Redion Hysën

Prokuroria e Lezhës ka kërkuar 20 vite burg për Redion Hysën, i akuzuar për vrasjen e policit Xhuljo Prela. Mbi Hysën...

Nis seanca për 45 të arrestuarit në Elbasan, prokuroria kërkon burg për 37 persona

Ka nisur sot në Gjykatën e Elbasanit seanca gjyqësore e vlerësimit të arrestit për të arrestuarit gjatë megaoperacionit “Rrjeti” të zhvilluar nga...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Prokuroria kërkon 25 vjet burg për Arbër Paplekajn

Është mbajtur sot në Gjykatën e Elbasanit seanca ndaj Arbër Paplekaj. Prokuroria ka dhënë konkluzionet për ngjarjen ku u vra Pjerin...

Krimet zgjedhore| Regjistrohen 31 kallëzime, prokuroria jep detaje

Prokuroria e Përgjithashme ka bërë një bilanc të veprave penale në fushën e zgjedhjeve, të evidentuara gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet...

A është nisur hetim ndaj Shefit të Krimit Ekonomik? Reagon prokuroria

Prokuroria e Tiranës ka reaguar në lidhje me disa lajme të ngritura nga disa media në vend për nisjen e hetimeve...

Ardjan Çapja kërkon lirinë, akuza të forta: Masakrën në familjen time e bënë ata që…

Ardian Çapja, përveç avokatëve ka dorëzuar në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar edhe një material me 30 faqe ku...

“I kapur me drogë”| Prokuroria reagon pas kërkesës së PS për çregjistrimin e Tushas

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me kërkesën e Partisë Socialiste në KQZ për çregjistrimin e kandidatit të koalicionit Bashkë...

RMV, policia dhe prokuroria marrëveshje për bashkëpunim kundër kriminelëve

Policia dhe Prokuroria në Maqedoninë e Veriut kanë arritur një marrëveshje për heqjen e burokracive dhe rritjen e bashkepunimit mes tyre...