pronaret

Spahiu: Pronarët e hoteleve me 5 yje s’kanë bërë 5 ditë shkollë për turizëm

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se mungesa e traditës turistike dhe arsimimit përkatës bën që Shqipëria...

“Kujt ia merr klientelën”- Sherr mes pronarëve të lokaleve, 1 i plagosur

Një konflikt me protagonistë dy pronar biznesesh është regjistruar paraditen e kësaj të marte në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur...

‘Po s’nxore hiret në TV nuk ekziston’, Strakosha: Pronarët kërkojnë të bësh botoks

Gazetari Bledi Strakosha thotë se disa pronarë televizionesh në Shqipëri investohen më shumë se ç’duhet tek imazhi. Në një intervistë për Euronews...

Bashkitë do të paguajnë 620 mijë € për mbetjet në inceneratorin e Fierit

Më 15 maj punëtorët e inceneratorit të Fierit do të marrin pagat e prapambetura. Burime zyrtare për Euronews Albania thanë se është...