propozim francez

Mickoski: Parlamenti të pranojë nismën për referendum kundër propozimit francez

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i bën thirrje Parlamentit që të pranojë nismën për referendum kundër propozimit francez. Pas vendimit të komitetit...

VIDEO| Ali Ahmeti ia merr këngës në makinë pas miratimit të propozimit francez

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti bashkë me zëvendësministrin e Brendshëm, Nazim Bushi, ia marrin kengës pas miratimit në...

Xhaçka uron RMV-në: Drejt fillimit të negociatave

Prespektiva e Shqipërisë për BE-në tashmë është zhbllokuar, thotë Olta Xhaçka. Ministrja e Jashtme ka uruar Maqedoninë e Veriut për miratimin e...

Policia e RMV-së arreston 10 protestues

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 10 protestues të cilët kanë hedhur sende të forta drejt policisë dhe Parlamentit. Gjatë periudhës...

Nga votimi i propozimit francez te protesta e avokatëve para KLGJ, 5 ngjarje

RMV-ja voton sot propozimin francez, protestuesit në çadra para Kuvendit Parlamenti në Maqedoninë e Veriut voton sot propozimin francez per hapjen...

Thirret seanca për propozimin francez në RMV

Një seancë parlamentare do të mbahet për diskutimin e propozimit francez në Maqedoninë e Veriut. Deputetëve në Kuvendin e RMV-së do u...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut diskuton sot propozimin francez

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Verriut, Talat Xhaferi, takon sot krerët e grupeve parlamentare për të diskutuar mbi propozimin francez...

SHBA-ja thirrje Maqedonisë së Veriut: Pranoni propozimin francez

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shkup, Kate Marie Byrnes i ka bërë thirrje Maqedonisë së Veriut përmes një letre të...

Rama thirrje Maqedonisë së Veriut: Pranojeni propozimin francez

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje liderëve shqiptarë dhe maqedonas në Maqedoninë e Veriut, që të pranojnë propozimin francez për...