propozimi francez

Michel: Nëse RMV-ja pranon propozimin francez, hapen negociatat

Nëse Maqedonia e Veriut pranon propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, Konferenca e Parë Ndër Qeveritare do të mbahet...

Kryeministri holandez: Mbështesim propozimin francez për RMV-në

Kryeministri holandez, Mark Rutte deklaroi se Holanda mbështet propozimin francez për zgjidhjen e kontestit midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Deklaratën, Rutte...

Pendarovski: Propozimi francez, kalimtar për të nisur hapjen e negociatave

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski deklaroi pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, se propozimi i ri francez për...