protesta e 6 dhjetorit

“Nesër të gjithë bashkë në bulevard”, Meta thirrje protestuesve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përgëzuar Partinë Demokratike për procesin e primareve, ndërkohë ka bërë thirrje për protestën...

“S’jemi kundër protestave”, Çuçi: Ka zonë të kuqe, do marrim masa që të zhvillohet

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi u shpreh gjatë një komunikimi me mediat se çdo gjë do të shkojë mirë në samitin...

Protesta e 6 dhjetorit, kreu i Policisë së Shtetit takohet me përfaqësues të PD-së

Mëngjesin e së enjtes, drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku zhvilloi një takim me përfaqësues të Partisë Demokratike për protestën...

Gazetari nga Amerika: 6 dhjetori “shuplakë” për burokratët e BE-së

Gazetari Robert Papa nga Amerika, foli në lidhje me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor, ditë që përkon me...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së...

Prençi tregon detaje për protestën, thirrja për Policinë e Shtetit

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se për protestën e...

Policia e Shtetit i refuzoi lejen për protestën e 6 dhjetorit, reagon Berisha

Kreu i PD Sali Berisha ka reaguar pasi Policia e Shtetit i refuzoi lejen për protestën e 6 dhjetorit. Në një komunikim...

Spiropali për protestën e 6 dhjetorit: E ngjashme me “Koncert në vitin 36-të”

Ministrja Elisa Spiropali, nga foltorja e Kuvendit ka reaguar në lidhje me protestën e 6 dhjetorit që do të zhvillohet në...

Qafoku-Bogdanit: 6 dhjetori nuk është dita e duhur për protestë, tërhiquni

Kandidati për primaret për Bashkinë e Tiranës, Gert Bogdani është shprehur se në demokraci ka protesta referuar datës 6 dhjetor ku...

“Përgjegjësinë e merr opozita”, Xhafaj përplaset me Baçin për protestën

Deputeti i PD Luan Baçi është përplasur me  deputetin Etjen Xhafaj për protestën e opozitës që do të zhvillohet më datë...