protesta

Protesta e Berishës. Balla: Axhendë personale! Do humbasin më thellë në 14 maj

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka komentuar këtë të martë protestën e thirrur nga kreu i Partisë...

Zbulohet çfarë shkroi në letrën para arrestimit, regjisori iranian lirohet nga burgu

Regjisori iranian Jafar Panahi është liruar përkohësisht nga burgu, disa ditë pasi hyri në një grevë urie për të protestuar ndaj...

Ibsen Elezi: PD ka frikë të bëjë protesta sepse ka abuzuar me to

Anëtari i Partisë Demokratike, Ibsen Elezi tha në një intervistë për Euronews Albania se PD ka frikë të bëjë protesta sepse...

‘Do shkatërrojmë terroristët’, reagon Netanyahu pas sulmit ku u vranë 7 persona

Izraelitët ndezën qirinj jashtë një sinagoge në Jerusalem, vetëm disa metra larg vendit ku një person i armatosur palestinez vrau shtatë...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës"...

Pse protestuesit në Madrid po e quajnë kryeministrin spanjoll “tradhtar” 

Dhjetëra mijëra njerëz u mblodhën në qendër të Madridit të shtunën për të mbajtur një protestë ndaj qeverisë së qendrës së...

FOTO| Mijëra njerëz në rrugët e Tel Avivit, java e tretë e protestave në Izrael

Një protestë kundër reformave të qeverisë në sistemin gjyqësor në Izrael u mbajt të shtunën në Tel Aviv, ku morën pjesë...

Protesta kundër Turqisë në Suedi nxit tensione të reja

Turqia të shtunën anuloi vizitën e ministrit të Mbrojtjes të Suedisë për shkak të një proteste të planifikuar nga ekstremistët e...

Rama homazhe për viktimat e 21 janarit: Fakt i ri rrënqethës ka dalë në dritë

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar dhe nga familjarët e viktimave të protestës së 21 janarit ka zhvilluar homazhe në Bulevardin Dëshmorët...

Revolta e avokates: Protesta e fundit në Shqipëri ka vdekur në janar të vitit 2011

Avokatja Enida Bozheku është përplasur në “Now me Erla Mëhillin” me eksperten e marrëdhënieve ndërkombëtare, Ilda Zhulali sa i takon problemeve...

Rishi Sunak ‘shtyp’ protestat: Nuk janë një e drejtë absolute

Kryeministri britanik Rishi Sunak kërkon të kalojë një draft që i jep policisë kompetenca më të mëdha për të bllokuar protestat...

Protestat masive, Çepani: Luftojmë për mbijetesë, të na dalë rroga në fund të muajit

Aktivistja Edlira Çepani thotë se shqiptarët protestojnë për çështjet e përditshme, pasi janë popull që luftojnë për mbijetesë. Në emisionin "Barometri" në...

Protesta masive?! E vërteta/ Sa shqiptarë marrin pjesë në protesta?

84.9% e shqiptarëve nuk kanë marrë pjesë asnjëherë në një protestë paqësore të organizuar nga shoqëria civile. Vetëm 14.8% e tyre...

Protesta në Gjeorgji, qytetarët kërkojnë lirimin e ish-presidentit Saakashvili

Tubime solidariteti shoqëruar me kërkesën për transferimin jashtë shtetit për trajtim të ish-presidentit Mikheil Saakashvili u mbajtën në shumë qytete të...

Tentoi të pengonte protestën e punonjësve, pezullohet aktiviteti i biznesit

Shef i sektorit në Drejtorinë Rajonale të Inspektoriatit të Punës në Korçë, Eglivel Laloshi, njoftoi pezullimin e aktivitetit për kompaninë Toni...

‘2022, viti me më shumë protesta’, Qori: Njerëzve u ka ardhur në ‘majë të hundës’

Kryetari i "Lëvizja Bashkë", Arlind Qori thotë se viti 2022, është viti me më shumë protesta në vend. Në një intervistë për...