protesta

Mes protestave dhe gazit lotsjellës, futet në komunën e Zveçanit kryetari i zgjedhur

Ilir Peçi kryetari i ri i zgjedhur për komunën e Zveçanit, ka arritur të futet brenda objektit mes protestave që kanë...

Protesta në mbarë Evropën, aktivistët e klimës kërkojnë ndalimin e karburanteve

Të pambuluara dhe të baltosura përpara Senatit italian. Kjo ishte një nga protestat e aktivisteve të klimës që u zhvilluan këtë...

“Demokracia nuk burgoset”, mbahet në Athinë protesta kundër arrestimit të Belerit

Unioni i Himarjotëve ka mbajtur ditën e martë, 23 maj, një protestë përballë ambasadës shqiptare në Athinë kundër arrestimit të Fredi...

Çështja Beleri, Unioni i Himariotëve protestë përballë ambasadës shqiptare në Athinë

Unioni i Himariotëve ka lajmëruar mbajtjen e një proteste përballë ambasadës shqiptare në Athinë këtë të martë. Protesta do të mbahet...

Protesta në Hungari, studentë dhe mësues kërkojnë kushte më të mira arsimimi

Disa mijëra studentë dhe mësues protestuan në kryeqytetin hungarez ditën e premte. Një protestë e qetë, por me disa momente tensioni me...

Mbahet protesta e BF përpara KQZ, kërkohet hetim ndërkombëtar për Kamzën

Është mbajtur në ambientet e jashtme të Komsionit Qëndror të Zgjedhje protesta e thirur nga Forumi Rinor i koalicionit “Bashkë Fitojmë”...

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” njofton protestën kundër procesit zgjedhor në Kamzë

Forumi Rinor i koalicionit "Bashkë Fitojmë" në Kamzë ka lajmëruar zhvillimin e një proteste paqësore përballë ambienteve të Komisionit Qëndror të...

Kurorëzimi i mbretit Charles, arrestohet udhëheqësi i lëvizjes anti-monarkiste

Kreu i lëvizjes anti-monarkiste të Republikës Graham Smith është arrestuar nga policia përpara kurorëzimit të Mbretit Charles III. Protestuesit kundër monarkisë kanë...

Kushtetuesja e Francës refuzon kërkesën për referendum për reformën e pensioneve

Organi më i lartë kushtetues i Francës e hodhi poshtë më 5 maj tentimin e fundit të opozitës për ta zhbërë...

Zhdukja e dy personave në Sarandë, familjarët protestë te Drejtoria e Policisë

Familjarët e dy personave të zhdukur në Sarandë, Fatmir Sulovari dhe Leonard Theodhorit kanë mbajtur këtë të martë një protestë përpara...

Protesta masive për 1 Majin, sindikatat franceze bashkohen kundër “pensioneve”

Demonstratat e këtij 1 Maji në Francë nuk kanë qenë vetëm një celebrim i Ditës Ndërkombëtare të Punës, por edhe një...

Protesta për 1 Majin në Tiranë! Çfarë kërkojnë sindikatat për punëtorët shqiptarë

1 Maji, Dita e Punëtorëve, është një ditë për të protestuar, por në Shqipëri ende kjo vlerësohet si një ditë feste...

Protesta kundër qeverisë proruse të Gjeorgjisë

Mijëra mbështetës të opozitës u mblodhën jashtë parlamentit gjeorgjian në Tbilisi mes kritikave në rritje ndaj qeverisë  e cila akuzohet se...

Protestuesit në Paris i vënë flakën restorantit të preferuar të presidentit Macron

Protestuesit në Paris kanë sulmuar një nga restorantet e preferuara të presidentit francez Emmanuel Macron, ndërsa tensionet mbi reformat e diskutueshme...

“Do jetë presidenti i ardhshëm”: Protestuesit në Florida i qëndrojnë besnikë Trump

Mbështetësit e ish-presidentit amerikan, Donald Trump janw vendosur pranë pronës së tij në Mar-a-Lago dhe kanë shprehur kundërshtimin e tyre pas...

Kushtetutshmëria e reformës së pensioneve në Francë, merret vendimi më 14 prill

Këshilli Kushtetues i Francës do të marrë një vendim për kushtetutshmërinë e reformës së sistemit të pensioneve të premten, më 14...