protesta

“Do shkundim themelin e argumenteve”, Studentja e mjekësisë: Na fusni në Parlament

Një grup deputetësh me në krye kryetaren e komisionit të shëndetësisë Zheni Gjergji, iu bashkuan protestës së studentëve të mjekësisë në...

Studentët bllokojnë hyrjen e parlamentit, kërcënojnë përshkallëzimin e aksionit

Studentët e mjekësisë po protestojnë këtë të enjte në ambientet e jashtme të Kuvendit, ku kërkojnë që të mos kalojë në...

Çerkini: Turp që s’u jepni një pagë minimale atyre që kanë luftuar për liri

Kryetari i Qendrës Burimore për Personat e Pagjetur, Bajram Çerkini, ishte i pranishëm në protestën e mbajtur nga Veteranët e Ushtrisë...

Mbahet në Kosovë protesta e veteranëve të UÇK-së

Është mbajtur në sheshin "Skënderbej" në Prishtinë, tubimi i Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët protestuan në lidhje me...

Protesta e banorëve të Komanit, mbi 20 automjete të bllokuara në tunel

Mbi 20 automjete kanë mbetur të bllokuara brenda tunelit të Komanit për shkak të protestës së banorëve të zonës kundër ndalimit...

Opozita e Kosovës nesër protestë kundër qeverisë: Mimoza Kusari të lërë mandatin

Opozita në Kosovë do të dalë në protestë më datë 15 Korrik, kundër qeverisë. Në një njoftim që kanë bërë për mediat,...

Izrael, protesta  kundër projektligjit që kufizon autoritetin e Gjykatës së Lartë

Protestuesit në Izrael bllokuan autostradat kryesore dhe u përplasën me policinë të martën, teksa ndërsa koalicioni i djathtë i kryeministrit Benjamin...

Vendimi i qeverisë për studentët e mjekësisë/ Çfarë do të ndodhë me protestat?

Studentët e mjekësisë patën dje protestën e tyre e të radhës. Ata janë të pakënaqur me vendimin e kryeministrit Rama që studentët të shërbejnë 5...

Të paktën 150 të arrestuar gjatë trazirave në Francë

Forcat e sigurisë në Francë kanë arrestuar 150 persona në natën e dytë të trazirave që u nxitën pas vrasjes së...

Protesta në Serbi, gjuhë urrejtjeje ndaj shqiptarëve dhe thirrje kundër Vuçiç

Partitë e djathta opozitare në Serbi u mblodhën mbrëmjen e 28 qershorit në Beograd, në shenjë mbështetjeje për serbët nga Kosova. Në...

Protesta në Graçanicë, kërkohet “liri për të gjithë serbët e arrestuar”

Qytetarë serbë u mblodhën në Mitrovicë të Veriut dhe në Graçanicë për të shënuar festën e Vidovdanit. Ata pritet të miratojnë edhe...

VIDEO| Muxhahedinët iranianë protestojnë përpara ambasadave të Shqipërisë në Europë

Muxhahedinët iranianë po zhvillojnë protesta përpara gjithë ambasadave shqiptare në Europë për ngjarjet e zhvilluara paraditen e kësaj të marte në...

Shqiptarët e Kosovës protestë masive në Austri: Mos mbështesni autokratët

Shqiptarët e Kosovës në Austri janë mbledhur në Vienë në një protestë paqësore, në mbështetje të Kosovës përballë tensioneve që po...

“Drejtësi për shokun tonë”- Miqtë e Saliajt protestojnë përballë gjykatës së Tiranës

Shokët e Enjo Saliajt, 18-vjeçarit që humbi jeten në një aksident në Tiranë, protestuan këtë të mërkurë para Gjykatës së Tiranës,...

14 maji| Berisha: Batërdi elektorale. Protesta, për të rikthyer votën

Ish-kryemninistri Sali Berisha mbajti këtë të hënë një konferencë për mediat ku denoncoi dhe bëri publike disa pamje në të cilat...

Protesta e gjashtë kundër Vuçiç, dhjetëra mijëra serbë marshuan drejt qeverisë

Në protestën e gjashtë “Serbia kundër dhunës”, të premten, dhjetëra mijëra qytetarë në Beograd nisën një marsh drejt Qeverisë së Serbisë,...