protesta

“Skenari i mosbindjes civile”, Belind Këlliçi tregon prapaskenat e mbledhjes në PD

Deputeti i PD-së Belind Këlliçi, i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ka dhënë detaje në lidhje me diskutimet në...

“Greva e protesta qytetare”, Paloka tregon çfarë u vendos në Këshillin Kombëtar

Kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka në një deklaratë për mediat bëri me dije se në mbledhje u diskutua për aksionet...

“Kjo do jetë vjeshta e protestave”, Berisha- demokratëve: Ngrihuni kundër qeverisë

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka bërë thirrje që qytetarët të ngrihen në protesta pasi...

Qindra të arrestuar në Rusi pas protestave kundër mobilizimit ushtarak

Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet në Rusi, teksa protestat kundër mobilizimit të pjesshëm ushtarak vazhdojnë në të gjithë vendin. Grup i...

Protestat masive| Irani bllokon internetin, Musk aktivizon Starlink

Aktivistët në Iran po shprehin shqetësimin për ndërprerjet e shërbimit te internetit, qytetarët nuk mund të hyjnë në mediat sociale. Zemërimi ka...

‘Shamia’ ngre në këmbë Iranin, presidenti Raisi akuzon Perëndimin për hipokrizi

Mes protestave masive që kanë shpërthyer në Iran për shkak të vdekjes së një 22-vjeçareje, e cila u dënua se kishte...

Protesta për vdekjen e 22-vjeçares në Iran, avokatja: Është e nxitur politikisht

Avokatja Migena Balla thotë se protestat në Iran, pas vrasjes së një 22-vjeçareje e cila nuk kishte vendosur siç duhet hixhabin,...

Çfarë i bindi rusët të ngrihen më në fund kundër Putinit?

Ligje sekrete, protesta masive, grumbullime nëpër kufij, ç’po ndodh në Rusi? Policia rrahu dhe arrestoi burra dhe gra që dolën në rrugë...

Rikthehen Anonymous, sulmi i radhës në ndihmë të iranianëve

Si po i ndihmon iranianët grupi i famshëm i hakerave Anonymous? Pas sulmit të tyre kibernetik të shtatorit kundër faqeve të qeverisë...

Zemërim ndaj regjimit iranian, vijojnë protestat për vajzën që u vra për shaminë

Edhe pse mediat sociale dhe interneti janë të kufizuara, imazhe të protestave në Iran vijojnë prej disa ditësh. Të paktën 8 persona...

Klevis Balliu: Do ta shikoni se çfarë do bëjmë, do i ngremë shqiptarët

Ish-deputeti Klevis Balliu, i ftuar në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania ka paralajmëruar se do të ketë protesta masive. Ai theksoi se...

Katër të vrarë nga protestat në Iran

Katër persona janë vrarë në Iran gjatë protestave mbi vdekjen e një gruaje 22-vjeçare, e cila humbi jetën pasi u arrestua...

Protesta kundër LGBTQ në Stamboll

Disa mijëra demonstrues që janë kundër komunitetit LGBTQ marshuan në Stamboll . Ata kërkuan mbylljen e të gjitha shoqatave LGBTQ dhe...

“Luftë për protagonizëm mes Berishës dhe Metës”, Çipa tregon detajet

Gazetari Aleksandër Çipa, teksa ka komentuar protestën e zhvilluar ditën e djeshme, pranë landfillit të Sharrës, është shprehur se mes kreut...

Arben Ristani: Protestat e mëdha janë tek dera, por s’e dimë a rrëzohet Rama

Arben Ristani, anëtari i Kryesisë së PD thotë se protestat e mëdha do të vijnë në vazhdim, por kjo nuk do...

Lesi ironizon protestën e Metës: Ishte vetëm Edmond Spaho dhe shoferi i vet

Publicisti Nikollë Lesi e cilësoi të dështuar protestën e sotme të Partisë së Lirisë. Në emisionin Now në Euronews Albania, Lesi kjo...