protesta

Më shumë se 500 protestues nga Vlora drejt Tiranës për protestën

Më shumë se 500 protestues nga Vlora janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e opozitës që pritet...

Rrugët që bllokohen në Tiranë për protestën

Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në Policinë e Tiranës për protestën e sotme, nga ora 19:00 deri në 21:00...

Berisha: Protesta ka skenarin e vet, ndalet vetëm kur të realizojë qëllimin

Protesta e sotme inauguron largimin e Ramës nga pushteti. Kështu tha kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha në një deklaratë për mediat...

Rreth 600 demokratë të Korçës pritet t’i bashkohen protestës

Nga dega e PD së Korçës pritet të nisen rreth 580 persona për tu bashkuar me protestën që Partia Demokratike do...

Partitë shqiptare kundër protestave në RMV: Mos nxisni konflikte ndëretnike

Partitë shqiptare BDI dhe Aleanca Shqiptare kanë reaguar pas protestave të cilat prej ditësh kanë përfshirë Shkupin. Në një komunikim për mediat...

Protesta në RMV, Mickoski akuzon një shqiptar se donte ta vriste

Protestat kundër propozimit francez në Shkup kanë marrë rrjedhë tjetër pasditen e sotme, kur një pjesë e protestuesve tentoi të hynte...

1000 policë në gatishmëri për mbarëvajtjen e protestës së 7 korrikut

Policia e shtetit ka nisur punën përgatitore lidhur me protestën e Partisë Demokratike që do të mbahet të enjten më 7...

Mali i Zi përfshihet nga protestat kundër marrëveshjes me kishën serbe

Me dhjetëra qytetarë protestuan para selisë së Qeverisë në Mal të Zi për të kundërshtuar marrëveshjen e paralajmëruar me Kishën Ortodokse...

Në Shkup protestohet kundër propozimit francez: S’njeh gjuhën tonë

Për të tretën natë me radhë me mijëra qytetarë protestuan në Shkup duke kundërshtuar propozimin francez për heqjen e vetos bullgare,...

Berisha: Bashës dhe Alibeajt nuk ua këshilloj të vijnë në protestë

Në një intervistë për Euronews Albania, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha thotë se shoqëria shqiptare është e etur për protesta ndaj...

Bushati: Përjashtimi i Bashës nga protesta, gabim politik i Berishës

Analisti Andi Bushati e konsideron si një gabim politik, deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha i cili këshilloi ish-kryedemokratin...

7 korriku, Berisha: Besoj se partitë opozitare do i bashkohen protestës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha shprehet se protesta e 7 korrikut është një protestë vetëm për të mbrojtur interesat e...

Bushati: Protesta e Berishës, provë për vjeshtën e ardhshme

Sali Berisha ka lajmëruar protestë më 6 korrik kundër qeverisjes së Edi Ramës. Për analistin Andi Bushati, kjo protestë nuk do ta...

‘Përgjegjëse për luftën dhe krizën globale’, protesta kundër NATO-s në Madrid

Brenda një kishe në Madrid, një grup qytetarësh po bëhen gati që të protestojnë gjatë ditëve kur zhvillohet samiti i NATO-s...

Luçiano Boçi rendit arsyet pse PD do të protestojë në 7 korrik

Deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boçi renditi arsyet pse Partia Demokratike ka vendosur të organizojë protestë kombëtare në 7 korrik. Ai tha...

Protesta në RMV, kreu i Opozitës: Qeveria duhet të largohet

Mijëra qytetarë i janë bashkuar protestës së mbrëmshme të partisë opozitare maqedonase VMRO DPMNE para godinës së qeverisë në Shkup. Me protestën...