protesta

‘Po na rrezikohet gjuha dhe identiteti’, në shesh kundër planit francez

Protestuesit kundër propozimit francez në Maqedoninë e Veriut kërcënojnë se nuk do e kontrollojnë zemërimin. Ata kanë premtuar se nuk do...

Policia e RMV-së arreston 10 protestues

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 10 protestues të cilët kanë hedhur sende të forta drejt policisë dhe Parlamentit. Gjatë periudhës...

Presidenti në detyrë i Sri Lankës emëron komitetin e stafit të lartë ushtarak

Presidenti në detyrë i Sri Lankës, Ranil Wickremesinghe, ka emëruar një komitet të komandantëve të lartë të forcave të armatosura, të...

Dhjetëra të plagosur në protestat jashtë zyrës së kryeministrit në Sri Lanka

Të paktën 30 persona kishin nevojë për trajtim spitalor për lëndimet e marra në protestat jashtë zyrës së kryeministrit të Sri...

Çfarë duhet të dimë deri tani për protestat në Sri Lanka

Protestuesit e zemëruar kanë detyruar presidentin e Sri Lankës Gotabaya Rajapaksa të largohet nga vendi dhe po bëjnë thirrje që qeveria...

Berisha: Protesta më madhështore në 30 vjet, në shesh ishte opozita bio

Kryetari i Partisë Demokratike e ka cilësuar protestën e një dite më parë të organizuar nga PD si më madhështoren në...

U komentua për pjesëmarrjen në protestën e Berishës, reagon Tabaku

Deputetja demokrate Jorida Tabaku e ka cilësuar një detyrim pjesëmarrjen në protestat e demokratëve, në përgjigje të komenteve të një dite...

Protesta në Mal të Zi kundër marrëveshjes me kishën serbe

Mijëra qytetarë u mblodhën të enjten mbrëma në Podgoricë për të protestuar kundër nënshkrimit të një marrëveshjeje që synon të  rregullojë...

Më shumë se 500 protestues nga Vlora drejt Tiranës për protestën

Më shumë se 500 protestues nga Vlora janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e opozitës që pritet...

Rrugët që bllokohen në Tiranë për protestën

Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në Policinë e Tiranës për protestën e sotme, nga ora 19:00 deri në 21:00...

Berisha: Protesta ka skenarin e vet, ndalet vetëm kur të realizojë qëllimin

Protesta e sotme inauguron largimin e Ramës nga pushteti. Kështu tha kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha në një deklaratë për mediat...

Rreth 600 demokratë të Korçës pritet t’i bashkohen protestës

Nga dega e PD së Korçës pritet të nisen rreth 580 persona për tu bashkuar me protestën që Partia Demokratike do...

Partitë shqiptare kundër protestave në RMV: Mos nxisni konflikte ndëretnike

Partitë shqiptare BDI dhe Aleanca Shqiptare kanë reaguar pas protestave të cilat prej ditësh kanë përfshirë Shkupin. Në një komunikim për mediat...

Protesta në RMV, Mickoski akuzon një shqiptar se donte ta vriste

Protestat kundër propozimit francez në Shkup kanë marrë rrjedhë tjetër pasditen e sotme, kur një pjesë e protestuesve tentoi të hynte...

1000 policë në gatishmëri për mbarëvajtjen e protestës së 7 korrikut

Policia e shtetit ka nisur punën përgatitore lidhur me protestën e Partisë Demokratike që do të mbahet të enjten më 7...

Mali i Zi përfshihet nga protestat kundër marrëveshjes me kishën serbe

Me dhjetëra qytetarë protestuan para selisë së Qeverisë në Mal të Zi për të kundërshtuar marrëveshjen e paralajmëruar me Kishën Ortodokse...