protesta

Drejtori Ekzekutiv i Grupit për Ballkanin ultimatum Kurtit: Tërhiq policinë

Drejtori Ekzekutiv i Grupit për Ballkanin, Naim Rashiti i drejtoi një ultimatum kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit i cili duhet që...

Berisha thirrje nga Kuvendi: Ka vetëm një rrugë, protesta, protesta e vetëm protesta

Ish-kryeministri Sali Berisha bëri thirrje nga foltorja e Kuvendit për protesta masive kundër manipulimit të zgjedhjeve. Berisha tha në fjalën e tij...

Kreu i Zubin Potokut: Nuk e jap dorëheqjen, kushtet e serbëve bien ndesh me ligjin

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka paralajmëruar tashmë mundësinë e zgjedhjeve të reja në veri. Ajo të enjten tregoi edhe si...

Krasniqi: Çfarë deklaron në Twitter anglisht, Kurti nuk e shkruan në Facebook shqip

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka folur për herë të parë në një intervistë për Euronews Albania rreth...

“Kosova është zemra e Serbisë” – Protesta masive edhe në Mal të Zi

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së enjtes para një kishe në Podgoricë...

Me thirrje dhe flamuj në duar, Serbët në Podgoricë protestojnë për Kosovën

Serbët në Podgoricë kanë nisur protestën për Kosovën ndërsa situata në Veri mbetet e tensionuar. Siç shihet në videon e siguruar nga...

Në Zubin Potok ngrihen tenda në ngjyrat e flamurit serb, në sfond këngë nacionaliste

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci ishte në Zubin Potok, një nga komunat që ka pasur më pak probleme në këtë...

Lista serbe: Protesta deri në përmbushjen e kërkesave

Përfaqësues të Listës Serbe, partisë më të madhe të serbëve në Kosovë, kanë thënë se do t’i vazhdojnë protestat derisa të...

A do të rikthehet Berisha me protesta? Hoxha: Mbledhja e fundit si vaki, kokët ulur

Gazetari Poli Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se mbledhja e fundit në Partinë Demokratike dukej si vaki dhe...

Vetëm dy kryetarë të komunave në Veri brenda ndërtesave

Kryetari Leposaviçit, Lulzim Hetemi, dhe ai i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiç, gjenden në objektet e komunave përkatëse, bënë të ditur...

Ministria e Brendshme e Kosovës përgënjeshtron mediat serbe

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës mohoi raportimet e disa mediave në Serbi se protestuesit serbë në veri të Kosovës...

Gazetari zbulon agresorët në veri të Kosovës, si po kamuflohet grupi Wagner

Gazetari Lavdrim Lita ka identifikuar pjesëtarë të një nga grupeve të shumta që operojnë në veri të Kosovës. Përmes fotove të...

Si shfaqet situata në Zveçan një ditë pas përplasjes, gazetari sjell detaje

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci raportoi nga Veriu aty ku situata këtë të martë duket e qetë. Në Zveçan, ku ndodhi...

KFOR u kërkon palëve të marrin “përgjegjësinë e plotë” për ngjarjet në Veri

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia kërkoi nga Kosova dhe Serbia që të marrin “përgjegjësinë e plotë” për ngjarjet që...

BE-ja i kërkon Kosovës që të ulë gjakrat menjëherë

Bashkimi Evropian dënoi dhunën në Zveçan - komunë me shumicë serbe në veri të Kosovës - “në termat më të fuqishëm...

“Duket kush do dhunë”, Basha: Kosova të bashkëpunojë me SHBA, BE dhe NATO

Lulzim Basha ka reaguar sa i takon tensioneve në veri të Kosovës ku ushtarë të KFOR-it kanë mbetur të plagosur. Ai u...