protestat

Masakrat në Serbi, qytetarët dhe opozita kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

Disa dhjetëra mijëra persona marshuan të premten pasdite në Beograd kundër masakrave të javës së kaluar në vend, që lanë pas...

Shpërthejnë protestat kundër dhunës në Serbi, reagon ashpër Vuçiç

Pas ngjarjeve tragjike të pak ditëve më parë, me mijëra qytetarë protestuan në Beograd kundër dhunës. Në protestën me sloganin “Serbia kundër...

Vazhdojnë protestat në Izrael, qytetarët kundër Netanyahut: Po na çon në diktaturë

Dhjetëra mijëra izraelitë mbushën rrugët e Tel Avivit për fundjavën e 17-të rresht, për të protestuar kundër reformës së propozuar të...

Njerëzit në Lisbonë në krizë strehimi, nuk paguajnë dot qiratë. Shpërthejnë tubimet

Rritja e shpejtë e çmimeve në tregun e pronave ka krijuar probleme sociale në Portugali. Mijëra njerëz janë ngritur në protestë...

Mjaft mbështetët Ukrainën! Shpërthejnë protestat në Çeki

Protestat masive kanë përfshirë Çekinë, ku me qindra qytetarë marshuan në rrugët e Pragës. Ata protestojnë kundër rritjes së çmimeve dhe i...

Izraeli përballet me protestat më të mëdha në histori kundër ndryshimeve në gjyqësor

Qindra mijëra izraelitë kanë protestuar kundër planeve të qeverisë për të rishikuar sistemin gjyqësor. Sipas organizatorëve këto janë protestat më të...

Qytetarët e revoltuar: Protestat do vijojnë deri sa Rama të largohet vetë

Simpatizantët e PD-së thonë se sot nuk po protestojnë për vulën e PD por për të mirën e shqiptarëve. Për mikrofonin e...

Sindikatat kundër reformës së pensioneve në Francë, në mars protesta e madhe

Marseja është një nga qytetet e shumta të Francës ku po zhvillohen protesta kundër reformës së pensioneve. Bëhet fjalë për grevën...

Meçe: Berisha po bojkotohet! I nisi protestat me 16 mijë, përfundoi me 6 mijë njerëz

Analisti Arben Meçe komentoi në studion e Euronews Albania, aksionin e protestave të iniciuara nga opozita. Meçe tha se në optikën e...

Meta pas takimit me Berishën: Është e qartë që do të shkojmë në rrugën e protestave

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, zhvilloi këtë të hënë një takim në selinë blu me kreun e Partisë Demokratike...

“Rama është nisur te padrinoja”- Berisha: Shqipëria do shpërthejë nga fuqia qytetare

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte se një revoltë e madhe qytetare ka...

Mbyllet Machu Picchu, një nga ikonat e turizmit botëror

Machu Picchu një nga ikonat e turizmit, jo vetëm peruan, por edhe botëror është mbyllur për një kohë të pa caktuar...

Berisha: Protestat e fuqishme do jenë një drejtimi themelor i PD-së kundër regjimit

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë një bashkëbisedime me ndjekësit në rrjete sociale këtë të shtunë, se opozita do...

Protestat nuk po funksionojnë! Goci: Duhet formë e re aksioni!

Aktivisti Ervin Goci tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se shoqëria shqiptare ka arritur në një pikë që e ka...

Patrik Sadikaj: Ja pse protestat e Berishës çojnë ujin tek mulliri i Ramës 

Gazetari Patrik Sadikaj tha në një intervistë për Euronews Albania se protestat apo dhuna nuk janë rruga e duhur për të...

Aulon Kalaja: Protestat nisen nga qytetarët dhe bitisen nga politika

Aktivisti Aulon Kalaja është shprehur se shumica e protestave në vendin tonë kanë dështuar. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se...