proteste

‘Hajdutë’, qytetarët e Bosnjës në rrugë kundër rritjes së çmimeve

Më shumë se 2 mijë persona protestuan ditën e djeshme në qytetet e Bosnje dhe Hercegovines duke kundërshtuar strategjinë e qeverisë  e...

Opozita sot në protestë, Sali Berisha nuk përjashton asnjë skenar

Sot në orën 19:00 do të zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” protesta e opozitës e thirrur nga Sali Berisha. Mësohet...

Të shtëna me armë në protestën e opozitës në Maqedoninë e Veriut

Të shtëna me armë zjarri dhe hedhje e sendeve të forta kanë shoqëruar nisjen e protestës së sotme në Maqedoni të...

‘Do ndëshkoheni nëse dhunoni protestuesit’, Berisha paralajmëron policinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar forcat e policisë, një ditë para protestës së 7 korrikut. Në një deklaratë për...

Kovaçevski: Nxitësit e dhunës të mos manipulojnë njerëzit për synime politike

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka reaguar në lidhje me protestën e djeshme në Shkup, që kundërshtonte propozimin francez...

47 policë të lënduar nga sulmet e protestuesve në Shkup, arrestohen 10 persona

Dyzet e shtatë policë janë lënduar nga sulmet e protestuesve kundër propozimit francez në Shkup të Maqedonisë së Veriut. 11 policë...

Tensione në Shkup, protestuesit thyejnë xhamat e ministrisë, lëndohen 4 policë

Protestues të shumtë në Shkup kanë thyer xhamat e godinës së Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut. Sipas raportimeve...

“Po na cenohet identiteti”, qytetarët në RMV në protestë

Kristijan Benito, protestues nga Maqedonia e Veriut, që 4 ditë me radhë fle nën qiell të hapur duke kërkuar nga qeveria...

Berisha: Më 7 korrik, t’i tregojmë botës se ne vendosim për fatet e vendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se në protestën e 7 korrikut, demokratët, por edhe qytetarët e thjeshtë duhet t'i...

Salianji në Korçë: Strukturat janë të mobilizuara për protestën e 7 korrikut

Deputeti demokrat, Ervin Salianji ka qenë këtë të dielë në Korçë, për organizimin e protestës së 7 korrikut. Në një deklaratë për...

Protesta e 7 korrikut e domosdoshme për largimin e PS-së, pretendon Berisha

Në një bashkëbisedim me shqiptarët e diasporës, kreu i PD-së Sali Berisha theksoi rëndësinë e protestës së 7 korrikut. “Ne kemi thirrur...

PD e përçarë, deputetët tregojnë nëse do të jenë në shesh më 7 korrik

Protesta e 7 korrikut e thirrur nga Sali Berisha nuk po bën bashkë Partinë Demokratike. Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ferdinand Xhaferaj deklaruan se nuk...

Alibeaj: Berisha s’mund të përfaqësojë njerëzit që vuajnë

Deputeti Enkelejd Alibeaj ka komentuar protestën e 7 korrikut, ku u shpreh se Berisha nuk mund të përfaqësojë njerëzit që vuajnë. Në...

Banorët e Porto Romanos: Të mbyllet fabrika e gazit, do përsëritet Gërdeci

Banorë të Porto Romanos kanë protestuar përpara fabrikës së gazit në Durrës. Frika e shpërthimit të gazit i ka bërë bashkë...

Braimllari: Opozita duhet të bashkohet, Basha nuk takonte Kryemadhin

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari deklaroi se oopzita duhet të bashkohet për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama. Në emisionin...

Protesta e 7 korrikut, Këlliçi: Të zbresim qeverinë me këmbë në tokë

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi thotë se protesta e 7 korrikut vjen në momentin e duhur dhe i përgjigjet shqetësimeve të qytetarëve. Në...