protestues

Vdekja e 22-vjeçares në Iran, manifestime në Francë e Suedi

Protestat për të drejtat e njeriut, të nisura në Iran pas vdekjes së 22-vjeçares Mahsa Amini që ishte në duart e...

Protestuesit drejt Presidencës, kërkojnë reagim nga Bajram Begaj

Pas Kryeministrisë, qytetarët që protestojnë për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, janë zhvdendosur para godinës së Presidencës. Ata kërkojnë reagim nga Presidenti...

‘Faji është i shtetit’, qytetarë me fëmijët e tyre në protestën për 7-vjeçaren

Qytetarë të shumtë janë mbledhur para godinës së Ministrisë së Brendshme, duke protestuar për vdekjen e 7-vjeçares dy ditë më parë...

Forcat e sigurisë shkatërrojnë kampin e protestuesve në Sri Lanka

Policia dhe trupat ushtarake të Sri Lankës larguan me forcë protestuesit anti-qeveritarë duke shkatërruar kampin e tyre jashtë zyrës presidenciale në...

Ministri maqedonas thirrje protestuesve: Mos përdorni gjuhën e urrejtjes

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski u ka bërë protestuesve në Shkup që të mos përdorin...

Sri Lanka shpall gjendjen e jashtëzakonshme, gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Kryeministri i Sri Lankës, Ranil Wickremesinghe ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme në vend dhe një shtetrrethim është vendosur në provincën...

Protestuesit në Sri Lanka: Nuk largohemi nga rezidencat, të dorëhiqen liderët

Protestuesit në Sri Lanksa do të vazhdojnë të qendrojnë brenda rezidencave presidenciale dhe kryeministrore, derisa të dy liderët të japin zyrtarisht...

VIDEO | Protestuesit në Sri Lanka i vënë flakën rezidencës së kryeministrit

Protestuesit në Sri Lanska kanë hyrë në rezidencën private të kryeministrit Ranil Wickremesinghe dhe i kanë vënë flakën. Lajmi është bërë i...

Protestuesit mblidhen para selisë blu, kërkojnë largimin e Ramës

Para selisë së Partisë Demokratike janë mbledhur protestuesit e parë. Për Euronews Albania ata kanë treguar arsyet pse do t’i bashkohen sot...

47 policë të lënduar nga sulmet e protestuesve në Shkup, arrestohen 10 persona

Dyzet e shtatë policë janë lënduar nga sulmet e protestuesve kundër propozimit francez në Shkup të Maqedonisë së Veriut. 11 policë...

Protestuesit në Shkup godasin forcat policore në hyrje të Parlamentit

Protestues të shumtë janë mbledhur para godinës së Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, ku protestohet kundër propozimit francez për zgjidhjen e...

Komuniteti LGBT+ në Prishtinë mban Paradën e Krenarisë

"Edhe n'shtet, edhe n'familje", është motoja e paradës së këtij viti në përkrahje të komunitetit LGBT+ në Prishtinë. Nga sheshi "Skënderbeu", me...

VIDEO| Ambasadori rus në Poloni sulmohet me bojë të kuqe nga protestuesit

Ambasadori rus në Poloni, Sergei Andreev është sulmuar me bojë të kuqe nga turma e protestuesve në kryeqytetin Varshavë, raporton Sky...

Policia turke arreston dhjetëra protestues në demonstratën e 1 Majit

Dhjetëra protestues u arrestuan nga policia në Stamboll të Turqisë, gjatë protestës së mbajtur me rastin e 1 majit, kundër vështirësive...

Protestuesi në Moskë me duar të lidhura si viktimat në Bucha

Një protestues në Moskë është fotografuar i shtrirë me fytyrë përtokë dhe me duart e lidhura, ashtu siç u gjetën trupat...

Protesta kundër kufizimeve në 3 vende europiane

Protesta janë zhvilluar në Holandë, Francë dhe Zvicër për masat anti-COVID. Pasditen e e djeshme, u larguan disa qindra automjete që...