protestuesit

VIDEO| Protestuesit në Francë mësyjnë dhe djegin dyqanin e markës luksoze LVMH

Qindra mijëra njerëz demonstruan anembanë Francës të enjten, ndërsa sulmuan dhe dogjën dyqanin e kompanisë luksoze LVMH. Grumbulli ishte në vazhdën e...

Fotoja që çon në burg protestuesit iranianë

Protestuesit në Iran rrezikojnë arrestimin dhe dënimin me burg vetëm për postimin e një fotoje ushqimi në mediat sociale. Qindra njerëz kanë...

Miratimi i ligjit për presidentin, protestuesit përplasen me policinë në Podgoricë

Policia malazeze u përplas me protestuesit që u mblodhën në Podgoricë pasi qeveria miratoi një ligj të diskutueshëm që kufizon kompetencat...

“Nesër të gjithë bashkë në bulevard”, Meta thirrje protestuesve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përgëzuar Partinë Demokratike për procesin e primareve, ndërkohë ka bërë thirrje për protestën...

Protestuesit në Iran i vënë zjarrin shtëpisë së Ajatollah Khomeini

Protestuesit në Iran i kanë vënë zjarrin shtëpisë stërgjyshore të themeluesit të Republikës Islamike, Ajatollah Ruhollah Khomeini. Imazhet e postuara në mediat...

Protestuesit marshojnë drejt Drejtorisë së Policisë Tiranë

Protestuesit marshojnë drejt Drejtorisë së Policisë Tiranë. Qytetarët do të kërkojnë lirimin e personave të ndaluar në polici gjatë protestave të...

Tërhiqen protestuesit në Kanada pas bllokimit 1-javor të urës me SHBA-në

Përballja e tensionuar në kufirin amerikano-kanadez duket se u zhbë në mënyrë paqësore ditën e shtunë. Manifestuesit filluan të largoheshin pa bërë...