prova

Cila është prova më e fortë kundër Fredi Belerit? Flet avokati i tij

Avokati i Fredi Belerit, Edmond Dëma tha për “Review” në Euronews Albania se nuk ka asnjë provë kundër klientit të tij,...

Prova për 21 janarin/ Mark Nika refuzon t’ia japë oficerëve: Kam besim vetëm te…

Oficerët e policisë gjyqësore shkuan këtë të mërkurë në banesën e familjes së Aleks Nikës në Lezhë, për të marrë audion...

Spahiu zbërthen ‘provat’ e 21 janarit: Çfarë mund ta burgosë Berishën

Sipas Kreshnik Spahiut, nëse 4 kufoma nuk konsiderohen provë, atëherë është e vështirë që të konsiderohen provë 4 përgjime. “Vetë përgjimi në...

Klosi flet për provat: Kemi audio për 21 janarin, si u dha urdhri për të qëlluar

Deputeti i Partisë Socialiste, Blendi Klosi foli në “Now me Erla Mëhillin” për prova “të nxehta” sa i takon çështjes së...

Prova të reja për 21 janarin? Elisabeta Imeraj: Ja çfarë do bëjnë prokurorët

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj thotë se çdo prokuror është i pavarur që të kryejë një hetim në lidhje...

Provat për 21 janarin/ Artan Hoxha: Prokuroria duhet të vijë tek unë, jo e kundërta

Gazetari Artan Hoxha ka folur në Euronews Albania në lidhje me materialet e publikuara prej tij për 21 janarin, ku u...

“Floriri” ka prova të reja, Ngjela për hetimin e pasurisë së Metës e Berishës

Sipas informacioneve të fundit në media, Gjykata ka urdhëruar SPAK të hetojë burimin e pasurisë së Ilir Metës dhe Sali Berishës, nëse...

Ish-prokurori: Versionet për Ervis Martinajn, jo të bazuara në pista konkrete

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci deklaroi se versionet e nxjerra për çështjen e të shumëkërkuarit, Ervis Martinaj, nuk janë...

‘Spanjollet i sollën Ramës prova për vëllain’, çfarë ndodhi me dosjen e call center?

Gazetari Basir Çollaku thotë se prova që tregon se SPAK po ecën në rrugën e duhur do të jetë vënia përpara...

Avokati: Për Lear Kurtin duhet të niset procedim penal për vrasje me paramendim

Avokati Genc Gjokutaj deklaroi se tashmë është bërë “zakon” që nëpër komisariate vdesin shtetas nën efektin e dhunës. Në një intervistë për...

‘Do flasim me prova’, çfarë tha ministri Çuçi për Ervis Martinajn

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, thotë se policia do të flasë për Ervis Martinajn kur të ketë prova. I pyetur nga mediat...

Bastisja e Trump, gjyqtari urdhëron publikimin e provave që autorizuan kontrollin

Gjyqtari që autorizoi bastisjen e rezidencës së Donald Trump në Florida ka urdhëruar publikimin e një versioni të redaktuar të dokumentit...

Provat me të cilat prokuroria ndryshoi akuzën për Arjan Tasen | 5 zhvillime kryesore

Provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të...

Provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase

Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen Policore për Arjan Tasen,...

Partia e Lirisë do paraqesë prova të reja për inceneratorët, thotë Braimllari

Sekretari Organizativ i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari thotë se kjo forcë politike do paraqesë fakte dhe prova të reja në...

VIDEO-ILUSTRIM | Si u ekzekutua 37-vjeçari në autostradën Tiranë-Durrës

Euronews Albania ka inskenuar rrethanat e ekzekutimit të 37-vjeçarit Iljaz Çali, mbrëmjen e së dielës në autostradën Tiranë-Durrës. Gazetari i Euronews Albania,...