prova

‘Do flasim me prova’, çfarë tha ministri Çuçi për Ervis Martinajn

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, thotë se policia do të flasë për Ervis Martinajn kur të ketë prova. I pyetur nga mediat...

Bastisja e Trump, gjyqtari urdhëron publikimin e provave që autorizuan kontrollin

Gjyqtari që autorizoi bastisjen e rezidencës së Donald Trump në Florida ka urdhëruar publikimin e një versioni të redaktuar të dokumentit...

Provat me të cilat prokuroria ndryshoi akuzën për Arjan Tasen | 5 zhvillime kryesore

Provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të...

Provat e Prokurorisë së Vlorës që ndryshuan akuzën për ish-efektivin Arjan Tase

Një ditë më parë, Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikqyrjen Policore për Arjan Tasen,...

Partia e Lirisë do paraqesë prova të reja për inceneratorët, thotë Braimllari

Sekretari Organizativ i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari thotë se kjo forcë politike do paraqesë fakte dhe prova të reja në...

VIDEO-ILUSTRIM | Si u ekzekutua 37-vjeçari në autostradën Tiranë-Durrës

Euronews Albania ka inskenuar rrethanat e ekzekutimit të 37-vjeçarit Iljaz Çali, mbrëmjen e së dielës në autostradën Tiranë-Durrës. Gazetari i Euronews Albania,...

Kosova ngre aktakuzë kundër një personi për masakrën e Izbicës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë për krime lufte kundër një shqiptari me vendbanim në Beograd, shtetas i Serbisë. Prokuroria dyshon...