provokim

Habit Bushati: Të protestosh më 6 dhjetor është një provokim i mirë

Analisti Andi Bushati thotë se protesta e Berishës në 6 dhjetor, ditën kur në Tiranë mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor është një...

Harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb, Federata ankesë FIFA-s

Federata e Futbollit e Kosovës i ka paraqitur sot një ankesë FIFA-s për atë që e ka cilësuar si "veprim agresiv...

Ukraina paralajmëron Rusinë: Do përgjigjemi ushtarakisht nëse provokoni

Qeveria ukrainase ka paralajmëruar Rusinë për provokime pasi të dy vendet pritet të nënshkruajnë një marrëveshje me Kombet e Bashkuara dhe...