psikologia

“Gruaja shihet si pronë”- Psikologia Hoxha: Djemtë këtu rriten më këtë mentalitet

Psikologia Eriona Hoxha është shprehur se djemtë në Shqipëri rriten me një mentalitet që gruan ta shohin si pronën e tyre...

“Vijnë fëmijë nën efektin e drogës që në mëngjes”- psikologia: Ja si kuptohen

Psikologia Nereida Llaha, ishte e ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me problematikën e konsumimit të...

Psikologia: Varësia ndaj teknologjisë po krijon autizëm social

Qyteti bregdetar irlandez Greystones është bërë qyteti parë në botë që u ndalon fëmijëve deri në shkollën e mesme mbajtjen e...

Psikologia: Jeta e luksit në rrjete sociale po i çon adoleshentët në depresion

Teknologjia dhe përdorimi i rrjeteve sociale, po ndikon negativisht në shëndetin mendor të adoleshnetëve. Në një intervistë për Euronews Albania, psikologia...

Pse të rinjtë shqiptarë jetojnë në 1 shtëpi me prindërit? Psikologia tregon 2 arsyet

Shumica e të rinjve shqiptar jetojnë me prindërit edhe pasi kanë mbushur të 18-tat. Një raport i Eurostat nxjerr në pah se vendi...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre...

Shëndeti, pamja, ekonomia, ndër format më të përhapura të bullizmit

Psikologia Marsela Lekli tha në një intervistë për Euronews Albania se ndër format më të përhapura të bullizmit janë shëndeti, pamja,...

“Kanë presion social nga grupi”, psikologia tregon pse marrin drogë të rinjtë

Psikologia Arjana Muçaj tha në një intervistë për Euronews Albania se një nga arsyet kryesore pse të rinjtë e nisin drogën...

Sherri i vajzave në Tiranë, psikologia: Femijët tanë janë të ekspozuar ndaj dhunës

Psikologia Nerida Llaha ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku foli në lidhje me videon...

Psikologia: Çfarë më tha 32-vjeçarja para se ta hidhte foshnjen në lumë

Psikologia e maternitetit të Shkodrës, Blerta Rroji ka folur në lidhje me ngjarjen e rëndë, të ndodhur disa ditë më parë,...

S’mund ta them arsyen pse nëna e fshehu atësinë, thotë psikologia e maternitetit

Psikologia e maternitetit të Shkodrës, Blerta Rroji ka folur në lidhje me ngjarjen e rëndë, të ndodhur disa ditë më parë,...

Psikologia e maternitetit: Pasi lindi fëmijën, 32-vjeçarja u afeksionua dhe e donte

Psikologia e maternitetit të Shkodrës, Blerta Rroji tregoi disa nga momentet e 32-vjeçares cila hodhi foshnjen e saj në lumin Kir. Në...

Psikologia e maternitetit të Shkodrës: Nëna donte ta dërgonte fëmijën në jetimore

Psikologia e maternitetit të Shkodrës, Blerta Rroji ka folur në lidhje me ngjarjen e rëndë, të ndodhur disa ditë më parë,...

Ja pse duhet të bëni 10 minuta pushim pas çdo takimi, sqaron psikologia

Jeni të stresuar gjatë takimeve të njëpasnjëshme? Është e gjitha në kokën tuaj! Rritja e aktivitetit të trurit e lidhur me...

Flas shpesh me veten, a duhet të shqetësohem? Përgjigjet psikologia

Personi ideal me të cilin mund të bisedoni ndërsa përballeni me sfidat e shumta të jetës mund të jetë më afër...

Rikthimi i basteve, psikologia: Si varësia nga droga, rrezikohen moshat 10-18 vjeç

Psikologia Adelina Pjetra thotë se mundësia për rikthimin e lojërave të fatit online mund të rezultojë me rrezik për moshat e...