puke

KAS rinumëron votat në Pukë, dhjetëra vota shtesë për PDIU. Si ndryshon rezultati

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka shqyrtuar kërkesën ankimore të Partisë Aleanca Demokristiane e Shqipërisë dhe Partisë Aleanca Progresiste LZHK për...

Koalicioni “Bashkë fitojmë”, merr bashkinë e Pukës

Bashkia e Pukës ka mbyllur procesin e numërimit, fitues është shpallur Rrok Dodaj i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’. Rrok Dodaj ka marrë në...

“Bashkë Fitojmë” kryeson në Pukë, sa vota ka deri tani

12 nga 20 qendra votimi janë numëruar në Pukë. Sipas rezultatit të paraqitur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve koalicioni “Bashkë Fitojmë”...

Qëlloi me armë zjarri nga automjeti, policia shpall në kërkim 26-vjeçarin në Pukë

Policia ka shpallur në kërkim 26-vjeçarin në Pukë, i cili gjatë mesnatës ka qëlluar me armë zjarri në ajër nga makina. Blutë...

Del nga rruga makina në Pukë dhe bie në lumë, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Pukë-Fierzë mbrëmjen e së enjtes. Automjeti që drejtohej nga shtetasi R.I,  ka dalë nga rruga...

FOTO| Arrestohet shoferi i kryebashkiakut të Pukës, rezultoi i dehur

Shoferi i kryebashkiakut të Pukës, Gjon Gjonaj, është arrestuar mbrëmjen e së hënës. Bëhet me dije se Sokol Frroku është ndaluar në...

Kuçi: Dyndje turistësh në Pukë gjatë fundjavave, zgjedhin qëndrimin në bujtina

Vullnet Kuçi, guidë turistke bëri me dije se në Pukë nuk ka pasur probleme me qarkullimin për shkak të dëborës. Në një...

Veriu i Shqipërisë ‘pushtohet’ nga dëbora

Veriu i Shqipërisë është pushtuar jo vetëm nga reshjet e shiut por sidomos gjatë fundjavës ka pasur dhe ulje të temperaturave...

Parandalohet ngjarja kriminale në familje, në pranga 34-vjeçari në Fushë Arrëz

Një ngjarje e mundshme kriminale është parandaluar ditëm e sotme në Fushë Arrëz. Policia bën me dije se në fshatin Bugjon, teksa...

I dënuar në arrati për vjedhje, arrestohet 24-vjeçari në Pukë

Një 24-vjeçari i cili ishte shpallur në kërkim, u vu në pranga nga policia në fshatin Kimëz në Pukë. Ndaj shtetasit, L....

Me dy emra, policia jep detaje për autorin e vrasjes në Pukë

Policia ka dhënë detaje në lidhje me shpalljen në kërkim të 36-vjeçarit Martin Pergjini, autori i vrasjes së 44-vjeçarit Pjeta Kola. Në...

U qëllua me armë zjarri në Pukë, ndërron jetë 44-vjeçari

Ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës 44-vjeçari i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së martës  në rrethana ende të...