puna

“Shpëtuam për 1 fije”, familja turke strehohet në Durrës: S’dimë ku të punojmë këtu

Songül Akay me bashkëshorten shtatzënë dhe 4 fëmijët e tyre, pasi i mbijetuan tërmetit shkatërrues në rajonin kufitar turko-sirian, kanë ardhur...

VIDEO/ Momenti kur emergjencat shqiptare mundohen të nxjerrin personat nën rrënoja

Euronews Albania ka mundur të sigurojë një video nga puna e ekipit shqiptar të kërkim shpëtimi,t që po punon për nxjerrjen...

Çudit ustai 72-vjeçar: Pres të iki në Gjermani të punoj

I ftuar në emisionin “Real People” në Euronews Albania këtë të shtunë ishte një usta i quajtur Meti, i cili merret...

Nis punën Gjykata e Apelit e Juridiksionit të Përgjithshëm në Tiranë

Nga kjo e mërkurë, 1 janar, hyn në fuqi zbatimi i hartës së re gjyqësore me vënien në funksion të Gjykatës së...

Puna e pareshtur e Postës Shqiptare për të rinj të realizuar e të suksesshëm

Ata janë e shkuara, e tashmja dhe e ardhmja. Me to identifikohet progresi i shoqërisë sonë; rrugëtimi akademik e destinacioni i...

Pedagogia: Bëj 2 turne punë të papaguar në shtëpi, nuk mbarojnë punët

Pedagogia Malvina Tafçiu tha se bën dy turne pune të papaguara, referuar punëve të shtëpisë dhe kujdesit për familjen. E ftuar në emisionin...

Avokatja: Në Shqipëri nuk zbatohet hierarkia në punë, shumica e drejtuesve bërtasin

Sipas një studimi të Organizatës Ndërkombëtare të Punës, pothuajse një në pesë punonjës në mbarë botën është i prekur nga dhuna...

REVIEW në serën me kanabis në Berat, detaje nga procesi i punës dhe pagesat e grave

Katër anëtarët e familjes Mema dyshohet se janë rekrutuesit e punëtorëve të cilët përpunonin kanabisin në serën e Drenovicës. Më tej...

OKB jep alarmin për punë e detyruar, KE përgatit propozimin kundër fenomenit

Komisioni Evropian do të prezantojë së shpejti propozimin e tij për të ndaluar produktet që vijnë nga puna e detyruar. Drafti është...

Të rinjtë lënë punët 8-orarëshe, fitojnë duke ofruar shërbime online

Nuk ka rëndësi se ku ndodhet, i mjafton një laptop dhe është në vendin e punës në çdo kohë. Valbona Brahaj ka...

“Mos gjykoni nga pamja”, historia e 11-vjeçarit që punon

Teksa këta fëmijë luajnë dhe argëtohen me njëri tjetrin, disa moshatarë të tyre detyrohen të punojnë deri në orët e vona...

Largimet e padrejta nga puna, 10% e punonjësve u rikthyen me vendim gjykate

94 punonjës të shtetit presin të marrin dëmshpërblim për largimin e padrejtë nga puna. Ata kanë fituar betejën me shtetin në...

Policia turke arreston dhjetëra protestues në demonstratën e 1 Majit

Dhjetëra protestues u arrestuan nga policia në Stamboll të Turqisë, gjatë protestës së mbajtur me rastin e 1 majit, kundër vështirësive...