punonjës

Elbasan, humb jetën në ish-kombinatin metalurgjik punonjësi indian

Një punonjës me origjinë nga India është dëmtuar në trup gjatë procesit të punës në ish-kombinatin metalurgjik në Elbasan e për...

Çfarë ofron tregu i punës? Degët me prioritet kombëtar kërkojnë më shumë punonjës 

Maturantët deri më datë 3 gusht duhet të zgjedhin degët që duan të studiojnë në universitet. Por çfarë ofron tregu i...

Pedagogia: Në Shqipëri punonjësi nuk merr atë që i takon, ndryshe është jashtë

Pedagogia Mirela Miti tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se në Shqipëri punonjësi nuk merr aq...

Rritja e pagave, 200 mijë punonjës marrin 6000 lekë shtesë

Në emisionin Money këtë javë është trajtuar rritja e pagës mesatare në nivelin 900 euro. Rreth 200 000 të punësuar në vend,...

E pazakontë! Ja pse e paralizuara punësoi një punonjës seksi nga interneti…

Gjatë kohës që Melanie ishte në izolim social në shtëpinë e saj australiane për shkak të Covid-19, ajo i bëri një premtim...

Trendi i pushimeve nga puna në Twitter vazhdon

Fuqia punëtore e Twitter ka rënë në nivelin e saj më të ulët në vite, pasi pushimet nga puna vazhduan në...

Bizneset nuk japin pagat e plota në bankë, punonjësit nuk denoncojnë

Shqipëria përballet me probleme në tregun e punës. Shqetësim kryesor mbetet mosdeklarimi i pagës së plotë në bankë dhe mungesa e...

Punëtorët e KEK-ut kërkojnë rritje të pagave

Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) protestuan më 28 prill në Prishtinë, duke kërkuar rritje të pagave. Kryetari i Sindikatës së...

“3500 euro vetëm të vijë një filipinez për punë në Shqipëri”, ekspertja: S’e kuptoj

Ekspertja e turizmit, Gladiola Dona tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se nuk i gjen arsye...

Zyrtari: Gjermania ka nevojë emergjente për mjekë dhe edukatorë

Bledar Maliqi, njohës i politikave të emigracionit tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se Gjermania ka...

Indeksim pagash çdo vit, do rriten me ritmin e çmimeve në treg

Pagat në vend do të indeksohen çdo vit në nivelin e rritjes së çmimeve. Ndërkohë, punonjësit përveç rrogës dhe shpërblimeve do...

“Jemi tallur me pagat e punonjësve”, eksperti: Çfarë më tha një sipërmarrës

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli tregoi rastin kur një sipërmarrës në vend i ka thënë se janë tallur me pagat e...

A jam pushuar nga puna? Punonjësi pyet Elon Musk në Twitter

Një punonjës i Twitter i ka bërë thirrje Elon Musk në platformë për të pyetur nëse ai ishte shkarkuar. Në një postim...

‘Hiqet si punonjës i Tatimeve”, DPT thirrje qytetarëve: Denoncojeni këtë person

Administrata Tatimore ka identifikuar individë të caktuar që mashtrojnë bizneset duke u prezantuar si punonjës tatimorë, por nuk janë të punësuar...

Gjendet i vdekur 34-vjeçari, punonjës në Bashkinë e Fierit

Një 34-vjeçar, punonjës në Bashkinë Fier ka humbur jetën këtë të mërkurë. Trupi i tij u gjet rreth orës 17:30 në fshatin...

70% e shqiptarëve nuk mbyllin dot muajin me të ardhurat

Pothuajse 70% e punonjësve shqiptarë hasin vështirësi në plotësimin e nevojave të tyre mujore, përqindja më e lartë në Europë, sipas një...