pushim

Propozimi i mjekut: Fundjava të gjata pushimi që të reduktohet stresi i punës

Neurokirurgu Artid Lame thotë se edhe në Shqipëri, punonjësit duhet të marrin fundjava të gjata pushimi që të reduktohet stresi, ashtu...

Kompania indiane: 1200 dollarë gjobë nëse shqetësoni kolegun gjatë pushimeve

Për shumicën e punonjësve në mbarë botën, pushimet janë një moment me rëndësi për t'u çlodhur. Gjëja e fundit që ata duan...

Ja pse duhet të bëni 10 minuta pushim pas çdo takimi, sqaron psikologia

Jeni të stresuar gjatë takimeve të njëpasnjëshme? Është e gjitha në kokën tuaj! Rritja e aktivitetit të trurit e lidhur me...

Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, 6 dhjetori ditë pushimi zyrtar

Qeveria ka vendosur ditë pushimi zyrtar 6 dhjetorin, ditën kur në Tiranë do të mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor. Sipas vendimi më 6...

Pushohen punonjësit në rezidencën e mbretit Charles

Shumë punonjës në Clarence House, ish-rezidenca e mbretit britanik Charles III, do të humbasin punën e tyre pasi zyrat e mbretit...

Sri Lanka u jep punonjësve të qeverisë një ditë pushimi shtesë në javë

Sri Lanka po u jep zyrtarëve qeveritarë një ditë shtesë pushimi në javë për t'i inkurajuar ata të kultivojnë ushqim, mes...

1 javë më shumë pushime në prill, viti i ri shkollor nis në 12 shtator

Vitin e ardhshëm shkollor 2022-2023 nxënësit dhe mësuesit e arsimit 9-vjeçar do të kenë edhe një javë më shumë pushim pas...

4 fundjavat kur do të zëvendësohen ditët e humbura të mësimit

Katër ditët e mësimit të humbura gjatë vitit shkollor do të zëvendësohen fundjavave. Ministria e Arsimit ka njoftuar se datat e propozuara...

Pushim deri të mërkurën për prindërit që kanë fëmijët në shkollë

Njëri nga prindërit që ka fëmijën nxënës deri në klasë të nëntë, do të jetë pushim në datat 24, 25 dhe...