pushtet

Mbyllet epoka Gjukanoviç| 33 vite pushtet, mes vendimeve historike dhe skandaleve

Për herë të parë në 33 vjet Milo Gjukanoviç nuk do të ketë më asnjë post. Gjatë tri dekadave, ai ishte...

“Ligji i qartë, por me dopio standard”, aktivistja: Kush ka para favorizohet

Aktivistja Edlira Çepani tha për “Review” në Euronews Albania se ligji nuk është i barabartë për të gjithë, ashtu siç duhet të...

Budina: Të mos ndalen protestat me forcë pa e shkulur mafien e pushtetit

Aktori Edmond Budina deklaroi se protestuesit në sheshin para Kryeministrisë, kanë dalë për t'i thënë jo mafies në pushtet. Gjatë fjalës së...

Kryemadhi: Po na luani mendsh, Rama ka 30 vjet, duhet të iki

Krimet e Edi Ramës janë komunizëm me gjithë tranzicion bashkë. Ishte kjo deklarata e deputetes së Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhit...

‘Mos u nxeh’, Bushati tensionohet me Neshon: S’vini në pushtet, jeni absurdë

Ish-deputeti i PS Ervin Bushati ka debatuar me nënkryetarin e Partisë së Lirisë në emisionin Now në Euronews Albania. Sipas Bushatit, opozita...

Netanyahu në prag të kthimit në pushtet

Ish-kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është në prag të kthimit në pushtet pasi rezultatet tregojnë se ai do të ketë një shumicë...

‘Nuk është faji i Britanisë’, Meta: Mafia në pushtet po largon të rinjtë nga vendi

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se kryeministri Edi Rama dhe mafia e tij në pushtet, janë shkaktarët kryesorë...

Dy dekada pushtet të Erdoganit në Turqi

Bëhen të enjten 20 vjet nga fitorja e parë elektorale e AKP-së, ose Partia për Drejtësi dhe Zhvillim, e themeluar nga...

Exit pollet në Izrael: Netanjahu drejt kthimit në pushtet 

Ish-kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, sipas rezultateve të exit poll-eve, fitoi mjaftueshëm mbështetje në zgjedhjet e sotme parlamentare për t'u rikthyer në...

Berisha i përgjigjet Ramës: Nuk marrim pushtet me dhunë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është përgjigjur deklaratës së bërë një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama, i...

Partia Demokratike kërkon të marrë pushtetin me dhunë, thotë Rama

Kryeministri Edi Rama thotë se Rusia financoi Partinë Demokratike, pasi kjo forcë politike ka si qëllim marrjen e pushtetit me dhunë. Nga...

Tolka: Aktorët që i kanë bërë ‘furça’ pushtetit, vijuan punën në teatër

Aktorja Adriana Tolka thotë se artistët e tjerë, të cilët nuk kanë mbrojtur kauzën e Teatrit Kombëtar, kanë mbështetur qeverinë për...

Edmond Budina: Të heqim mafien në pushtet dhe jo filmat e komunizmit

Regjisori Edmond Budina thotë se largimi i mafias nga pushteti, është më urgjente se dekomunistizimi. Në emisionin "Now" në "Euronews Albania", Budina...

Lideri çeçen ndërron mendje: Nuk do të largohem nga pushteti

Udhëheqësi i rajonit çeçen të Rusisë, Ramzan Kadyrov është tërhequr nga deklarata e tij e fundit të disa ditëve më parë,...

Shtëpia e Bardhë korrigjon Biden: Nuk kërkoi ndryshimin e regjimit në Rusi

“Për hir të Zotit, ky njeri nuk mund të qëndrojë në pushtet”, tha presidenti amerikan Joe Biden për homologun e tij...