pyetje

GJKKO thërret Berishën, avokati i tij: Nuk e kuptoj

Pas njoftimit të GJKKO-së se të martën ka thirrur për të marrë në pyetje Sali Berishën, Euornews Albania iu drejtua avokatit...

86 pyetje për censusin, anketuesja: Sa zgjat plotësimi dhe kur publikohen rezultatet

Ka nisur sot në Shqipëri censusi i popullsisë dhe banesave që realizohet një herë në 10 vjet. Të dhënat do të...

“Brenda 30 sekondave dinte 2 gjëra për mua”, flet agjenti që mori në pyetje Husein

Ish-agjenti i FBI-së, George Piro, i cili mori në pyetje ish-udhëheqësin irakian Saddam Hussein, tha se në 30 sekondat e para...

Hetimet për pronat e ushtrisë, Xhaçka në listën e zyrtarëve që do pyeten në SPAK

Euronews Albania ka zbuluar dy paditë në SPAK, për të cilat u mor në pyetje këtë të enjte, në cilësinë e...

Yzeiri irritohet me pyetjen për McGonigal: Histori idiote, po na shkatërrohen nervat

Analisti Ilir Yzeiri tha në një intervistë për Euronews Albania se është tepruar me diskutimin e çështjes McGonigal. Sipas tij nuk ka...

“Kam video-inçizime për Deharin”- Specialja merr në pyetje deputetin e LVV

Duket se marrëdhënia mes deputetit të Vetëvendosjes, Haki Abazi dhe kryeministrit Albin Kurti ka shkuar drejt një krisjeje pa kthim. Deputeti i...

Kujt i përkasin 400 mijë € në tubin e asprimit? Merret sërish në pyetje Havier Dodi

Në prokurorinë e Tiranës ështe thirrur për t'u marrë në pyetje djali i Rozeta Dobit, Havier Dobi. Ky i fundit, sipas...

Çështja McGonigal| PD dorëzon në Kuvend 13 pyetje për Ramën

Partia Demokratike ka dorëzuar këtë të hënë kërkesën me 13 pyetje për kryeministrin Rama lidhur me çështjen McGonigal. Kërkesa është firmosur nga...

Çfarë po ndodh me Alda Klosin? Masa do jepet në spital, hetuesit ripyesin pastruesen

Seanca për dhënien e masës së sigurisë për Alda Klosin do të zhvillohet ditën e martë në orën 10:30 në ambientet...

FOTO/ Ish-kryebashkiaku i Kavajës përfundon në dyert e SPAK

Ish-kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi është paraqitur këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit. Euroneës Albania ka mundur...

‘U thirra për një hetim’, Fatmir Mediu flet pas marrjes në pyetje nga SPAK

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka dhënë një pronocim të shkurtër për mediat, pasi qëndroi për rreth dy orë në zyrat...

FBI-ja i bastisi shtëpinë, Trump refuzon të përgjigjet para prokurores

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjet si pjesë e hetimit të...

‘Pyesni në SPAK’, Dritan Leli pas marrjes në pyetje nga organi i akuzës

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli është larguar nga zyrat e Strukturës së Posaçme (SPAK), pas më shumë se një orë në...

Kim mesazh Ramës: Detyra e gazetarëve është të pyesin, zyrtarët të përgjigjen

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u ka drejtuar nje mesazh gazetarëve, referuar rasteve kur kryeministri Edi Rama refuzon t'i përgjigjet pyetjeve të...

Rama injoron Berishën: Nuk flas për ‘të vdekurit’

Edi Rama nuk pranoi t’i përgjigjej pyetjes së Euronews Albania nëse do të bashkëpunonte me Sali Berishën nëse ai vjen në...

Nëse provohet korrupsioni tek inceneratorët, qeveria duhet të japë dorëheqjen

Shumica e shqiptarëve mendojnë se qeveria duhet të japë dorëheqjen nëse provohet korrupsioni në çështjen e inceneratorëve. Në Barometrin e Euronews Albania,...