qafë thanë

FOTOT/ Dëbora përfshin edhe jug-lindjen e vendit, si paraqitet situata në Qafë-Thanë

Reshjet e dëborës kanë nisur në disa zona të Shqipërisë gjatë ditës së sotme, ku një prej tyre është edhe Qafë-Thana. Sipas...

Aksident me dy të lënduar në aksin rrugor Qafë Thanë – Pogradec

Një aksident ka ndodhur të hënën në afërsi të fshatit Pojskë. Një mjet është përplasur kokë me kokë me një fugon...

Në mbështetje të Kombëtares, qindra tifozë shqiptarë nga RMV në Qafë Thanë

Në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës me dhjetëra shqiptarë me banim në Maqedoninë e Veriut po kalojnë kufirin me...

Korridori 8, Rama inspekton punimet në kantierin e aksit Elbasan-Qafë Thanë

Kryeministri Edi Rama, së bashku me ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku kanë inspektuar punimet në kantierin e aksit Elbasan-Qafë...

Fluks i lartë në Kapshticë dhe Qafë Thanë, më shumë se 45 mijë hyrje-dalje në 2 ditë

Gjatë dy ditëve të fundit në pikat e kalimit kufitar të Kapshticës dhe Qafë Thanës kanë hyrë e kanë dalë më...

Radhë e gjatë në Qafë Thanë/ Qytetarët: E padrejtë, presim më shumë se 1 orë në kufi

Mungesa e personelit të palës maqedonase ka sjellë reduktim të sporteleve në hyrje të Shqipërisë. Në kushte të tilla autoritetet tona...

Shkrumbohet automjeti në Qafë-Thanë, dyshimet e para

Një mjet është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Qafë Thanë-Përrenjas. Mjeti i tipit...

“Qëllimi jonë, unifikimi i doganave”, Rama nga Qafë Thana: S’kemi pse të presim BE

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij Dimitar Kovaçevski inspektuan Pikën Kufitare të Qafë Thanës ku u prezantua nisma “One stop...

Radhë të gjata në Qafë Thanë, po punohet me katër sportele

Radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës. E gjithë kjo ka ardhur për shkak të fluksit të...

Autoboti përmbyset në rrugë dhe i rrjedh nafta, merr flakë një tjetër mjet

Sot më  27.07.2023 rreth orës 16:00 në linjën Qafë Thanë-Përrenjas autoboti i ngarkuar me naftë me me drejtues shtetasin Moldav Andrei...

Aksidenti në aksin rrugor Qafë Thanë, policia jep detajet: U plagosën 5 persona

Policia ka dhënë informacionin zyrtar për aksidentin që ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor  Qafë Thanë-Prrenjas. Bëhet me dije se...

Aksidenti në Qafë-Thanë, flet shoferi i autobusit: Mjeti më preu rrugën

Shoferi i autobusit që u përplas me makinën pasditen e sotme në Qafë-Thanë tregoi detaje nga aksidenti që mbetën të plagosur...

Pamje nga aksidenti në Qafë-Thanë, 2 të plagosurit rëndë, nisen drejt Traumës

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit  të regjistruar në Qafë-Thanë, ku një autobus është përplasur me një mjet. Si pasojë mjeti...

Arrestohet serbi që përplasi për vdekje turisten gjermane në Qafë-Thanë

Policia ka arrestua serbin e identifikuar si S.M pasi përplasi makinën që drejtohej nga një shtetase gjermane e cila për fat...

Trajleri në Qafë Thanë përplasi për vdekje 56-vjeçaren, detaje nga aksidenti

Mjeti i tonazhit të rëndë me drejtues një serb, sipas burime në vendngjarje, ka humbur kontrollin në mënyrë të papritur ndërsa...

Përplaset makina me trajlerin në Qafë Thanë, një viktimë

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur pasditen e së martës në Qafë Thanë. Viktima është një shtetas i huaj. Sipas informacioneve...