Qëllimi

Zyrtarizoi koalicionin me Patozin për 14-majin, Shehi: Ja cili është qëlllimi

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, dhe kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi zyrtarizuan të premten marrëveshjen për garimin e përbashkët në...

Berisha: Qëllimi i PD është të ndalojë hemoragjinë e largimit të shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, akuzoi këtë të shtunë maxhorancën qeverisëse si përgjegjësen kryesore për largimin e shqiptarëve jashtë vendit. Gjatë...

Turqia e Kosova zotohen për realizimin e marrëveshjes për sektorin pyjor

Në kuadër të marrëveshjes së bashkëpunimit të nënshkruar vitin e kaluar mes Kosovës dhe Turqisë në sektorin e pylltarisë, një delegacion...