qelqi

Specia e rrallë e orkidesë me petale “qelqi” zbulohet në Japoni

Studiuesit në Japoni kanë zbuluar kohët e fundit një specie të re orkideje, me lulet e saj rozë dhe të bardha...

Policia godet një tjetër shtëpi bari në Tiranë

Policia arrestoi një person për kultivim kanabisi brenda një banese në Tiranë, të martën. Brenda banesës, 38-vjeçari Alban Karapici kishte mbjellë disa...