qender

Zjarr në një qendër të kafshëve të egra në Florida, ngordhin të gjitha

Një zjarr herët këtë mëngjes vrau pothuajse të gjitha kafshët në një qendër të kafshëve të egra në Florida. Mediat raportuan se...

Eksperti zbulon ku ndodhet qendra më e madhe e spiunazhit rus në Ballkan

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala zbuloi në një intervistë për Euronews Albania se qendra më e madhe e spiunazhit rus në...

VIDEO| Erdogan në qendër të kritikave, filmohet duke i shpërndarë para turmës

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan është vënë në qendër të kritikave nëpër media e rrjetet sociale për shkak të një videoje...

Peleshi: Këtë vit do të ndërtojmë qendrën operacionale të mbrojtjes kibernetike

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi se këtë vit do të ndërtohet qendra operacionale e mbrojtjes kibernetike. Në një deklaratë për mediat,...

Erdogan pranon ofertën e Putin: I gatshëm të ndërtoj një qendër gazi në Turqi

Presidenti Erdogan mbështet idenë e homologut rus Putin për të ndërtuar një qendër gazi në Turqi. Një ide të tillë shefi i...

Zbulohet qendra e masazheve që përdorej për prostitucion, 3 në pranga

Policia e Tiranës ka zbuluar një qendër masazhi që shfrytëzohej për prostitucion. Në pranga kanë rënë 3 shtetase, 2 nga të...

Britania jep viza pune për të diplomuarit nga universitetet më të mira në botë

Britania do të ofrojë viza pune për të diplomuarit nga universitetet më të mira në botë në një zgjerim të sistemit...

Ndihmë falas 300 fëmijëve në 13 qendra komunitare me investim të UNDP

Ky është Reni. Ai është 6 vjeç dhe është një nga rastet e suksesit të qendrës komunitare të ngritur në bashkinë...

Shteti të garantojë punësim për personat me aftësi ndryshe, thotë Murataj

Shteti duhet të ofrojë trajnim profesional dhe qasje në vendin e punës për personat me aftësi ndryshe, po nuk e bën. Kështu...

3 të reja arrestohen për prostitucion në qendrën e masazhit në Tiranë

Policia ka arrestuar 3 të reja pasi shfrytëzonin një qendër masazhi në Tiranë për prostitucion. Një 21-vjeçare që ishte administratore, një 26-vjeçare...