qendra

112 viktima trafikimi në 2022, qendrat pritëse nuk kanë kapacitete

112 viktima të mundshme trafikimi janë identifikuar vetëm për gjatë vitit 2022 në Shqipëri. Në qendrat pritëse ku ata strehohen për t’u...

Përfaqësuesi ligjor i BF: Shkeljet e bëra në 80% të qendrave në Kamëz dhe Elbasan

Përfaqësuesi ligjor i “Bashë Fitojmë”, Franc Nuri tregoi në një intervistë për Euronews Albania shkeljet e konstatuara në Elbasan dhe Kamzë për...

Numërohet më shumë se gjysma e qendrave të votimit në Tiranë, rezultatet

Në Bashkinë e Tiranës janë numëruar deri tani 586 kuti votimi nga  941 kuti të numëruara. Nga të dhënat e publikuara nga...

Arrestimi i 25-vjeçarit, pamjet kur prek te pjesët intime vajzën në qendrën tregtare

Një 25-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi ngacmoi seksualisht dy shtetase. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 25-vjeçari me inicialet...

A jemi në fazë emergjente? Tushe: Ka institucione audituese për qendrat e PAK

Sociologu Gëzim Tushe tha për “Review” në Euronews Albania se ka institucione audituese për qendrat e personave me aftësi të kufizuara. Sipas...

Qendrat e PAK| Gajda: Drejtuesi duhet me humanizëm – Kundërshton Lala: S’ka lidhje

Komisioneri për mbrojtjen nga diskriminimi, Robert Gajda debatoi në “Review” në Euronews Albania me Suela Lalën, drejtore e fondacionit “Së Bashku”. Ndërsa, Gajda...

Përse ndërrohen kaq shpesh drejtuesit në qendrat e PAK? Koka zbulon arsyet

Zela Koka nga shoqata MEDPAK tha për “Review” në Euronews Albania se drejtuesit e qendrave për persona me aftësi të kufizuara...

Në fokus goditja e krimit, hapet qendra e bashkëpunimit Greqi-Shqipëri në Kakavijë

Mesditën e sotme, në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë, në territorin grek, u zhvillua ceremonia e hapjes së Qendrës së...

Zbulohet qendra e spiunazhit rus në Ballkan, eksperti tregon vendndodhjen

Eksperti i sigurisë Drizan Shala tha në një intervistë për Euroneës Albania se ushtria serbe në Rashkë është e lidhur me...

Zbulohet qendra e prostitucionit, arrestohen 4 vajza. E ‘pësojnë keq’ klientët

Një qendër masazhesh që shërbente si një pikë për ushtrimin e prostitucionit është zbuluar nga policia në kryeqytet. Në kuadër të operacionit...

Zbulohet qendra e prostitucionit në Tiranë, kamuflohej si sallon masazhesh

Policia e Tiranës ka zbuluar një qendër masazhesh në Tiranë e cila përdorej për shfrytëzimin e prostitucionit. Në pranga përfunduan tre vajza...

I riu shqiptar vullnetar në qendrën e ndihmave në Turqi: Mund të na ndodhte dhe ne

Një i ri shqiptar, banues në Bursa të Turqisë ka ndarë gjatë një interviste për Euronews Albania, eksperiencën e tij si...

Akreditohen 250 qendra shëndetësore, Manastirliu: Shërbim më cilësor për qytetarët

Më shumë se 60 % e qendrave shëndetësore në të gjithë vendin janë akredituar për 5 vite. Poliklinika e Balldrenit në...

“Lozim në baltë”,  të moshuarit në Durrës pa qendër ditore

Edhe pse është një ndër qytetet më të mëdha në vend, sërish Durrësi nuk ka një qendër ditore për moshën e...

9 qendra shëndetësore për sezonin turistik në Vlorë, mungojnë vrojtuesit

Me nisjen e sezonit turistik në qarkun e Vlorës janë hapur nëntë qendra shëndetësore me shërbim 24 orë për t’i ardhur...

Alarme të rreme për bomba në Zagreb

Policia e Zagrebit mori disa raportime për bomba në Zagreb, të dielën. “Detyra operative e Departamentit të Policisë së Zagrebit në një...