qeni

Qeni më i vjetër në botë feston 31-vjetorin, i zoti tregon sekretin e jetëgjatësisë

Bobby, një race e pastër Rafeiro do Alentejo, një racë portugeze e qenve bari, ka lindur më 11 maj 1992. Ai theu...

Qeni shpallet hero pasi shpëtoi një burrë nga infarkti

Një qen është cilësuar si hero në Japoni pasi i shpëtoi jetën një burri që po pësonte një atak në zemër...

FOTO| Qeni plagos rëndë 7-vjeçarin në Angli, pronarët largohen nga vendngjarja

Një qen plagosi rëndë një djalë 7-vjeçar në një park në Dorset, Angli. Kafsha i la plagë të rënda të miturit,...

19-vjeçarja rrezikon 10 vite burg, dyshohet se kreu marrëdhënie me qenin

Një 19-vjeçare nga Misisipi është arrestuar dhe mund të përballet me 10 vite në një qeli burgu, pasi në një video të...

Cili është qeni që zëvendësoi logon e njohur të zogut blu në Twitter? 

Qeni i cili ka zëvendësuar për pak kohë logon e Twitter, një zog të vogël ngjyrë blu, quhet Kabosu. Zonja e tij...

Sazan Guri humbet qenin, përlotet në studio: Pres ngushëllime 40 ditë

Ambientalisti Sazan Guri foli këtë të hënë në emisionin “Goodmornings Albanians” në Euronews ndarjen nga jeta të qenit të tij Darki,...

Hedhja e qenit nga kati i 6-të në Tiranë, Gjoka: Planeti ka shpirt, qau dhe toka

Temë e emisionit Good Morning Albanians, në Euronews, këtë të hënë, ishte një video e publikuar në rrjete sociale, ku një...

Qeni nxirret nga rrënojat 23 ditë pas tërmetit në Turqi

Një qen i quajtur Alex u gjet i gjallë dhe u shpëtua 23 ditë pas tërmetit katastrofik që goditi Turqinë juglindore,...

Ndihmoi në shpëtimin e jetëve nga rrënojat, nderohet qeni hero

Meksika ka nderuar një qen shpëtimi, i cili ngordhi teksa po kërkonte të mbijetuarit në rrënojat e tërmetit në Turqi. Qeni, një...

VIDEO/ Qeni orienton ekipet e shpëtimit drejt zonës së thellë të prekur nga tërmeti

Një video është bërë virale nga ekipet e ndihmave që po shkojnë drejt zonave të prekura nga tërmeti në Turqi. Anadolu Agency...

Bobby theu rekordin Guinness si qeni më i vjetër në botë

Një qen në Portugali i quajtur Bobi është konsideruar si qeni më i vjetër në botë. Ai është një qen i racës Rafeiro...

Dervishi: Si e vranë qenin e parë të anti-drogës në Shqipëri

Gazetari Ferdinand Dervishi ka treguar sesi ka nisur për herë të parë gjurmimi i drogës në vitin 1998 në Durrës. Në emisionin...

VIDEO | Momenti kur qeni pikas kokainën në arkat me banane në Portin e Durrësit

Tetë persona janë shoqëruar në kuadër të operacionit policor të koduar “Again”, ku u sekuestrohen 33.5 kg kokainë në një kontejner...

Veterineri ngre alarmin: Shumë fëmijë në pediatri kanë marrë leshmanjozë nga qentë

Leshmanjozi është një sëmundje e cila transmetohet shpesh tek fëmijët nga qentë, ishte kjo deklarata e veterinerit Martin Llazani për “Goodmorning...

Johnson falënderon qenin e tij në fjalimin e fundit

Boris Johnson largohet nga Downing Street duke i lënë detyrën e kryeministres Lizz Truss. Në fjalimin e tij të lamtumirës  Johnson e...