qerim ismailaj

PD kërkoi çregjistrimin e Ismailajt nga zgjedhjet, KAS nuk merr në shqyrtim kërkesën

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e bërë nga Partia Demokratike për çregjistrimin e kandidatit të Partisë Socialiste për...

Balla konfirmon kandidimin e kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Ismailaj

“Sa i përket rastit të Kryebashkiakut të Mallakastrës nuk ka asnjë ndalim dhe ai do të jetë kandidati ynë”, kështu tha...

Dënohet me 6 muaj burg kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj

Kryetari i Bashkisë së Mallakastrës Qerim Ismailaj është dënuar nga GJKKO me 6 muaj burg që konvertohet me 40 orë pune...

SPAK kërkon 1 vit burg për kryebashkiakun e Mallakastrës

SPAK kërkon shpalljen fajtor të kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj për falasifikim të formularit të dekriminalizimit. Zyrtari akuzohet se nuk ka deklaruar...