qeveri

Berisha ‘non grata’, Arvizu: Shqiptarët të zgjedhin liderët politikë, jo të huajt

Ish-ambasadori amerikan, Alexander Arvizu thotë se vendimi për të zgjedhur liderët politikë në Shqipëri, qoftë atyre në qeveri apo opozitë, u...

VIDEO| “Braverman ti mund të jesh kriminele, ne jo”, shqiptarët protestojnë në Angli

Emigrantët shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar kanë “pushtuar” rrugët e Anglisë me thirrje që kërkojnë largimin e Sekretares së Brendshme Suella...

“Jemi përpara një katastrofe”, Nesho jep alarmin: Ja ku po na çon Rama

Zv. kryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho tha në “Now me Erla Mëhillin” se me qeverinë Rama jemi përballë një...

Elvis Hoxha: Ndërkombëtarët këshillojnë, por Kosova vendos vetë

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Elvis Hoxha ka shtjelluar në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania strategjinë se...

Lindita Nikolla për situatën në Kosovë: Dëgjoni ndërkombëtarët

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka këshilluar Kuvendin, Qeverinë dhe institucionet e Kosovës që t’i kushtojnë rëndësi zgjidhjeve që propozojnë ndërkombëtarët. “Qëndrimet,...

Miratohet Qeveria e re e Serbisë

Parlamenti i Serbisë ka votuar të mërkurën për Qeverinë e re, e cila do të ketë prioritet investimet në infrastrukturën e...

Arian Jaupllari emërohet zv.ministër i Bujqësisë

Zv/ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Ermira Gjeçi është liruar nga detyra me vendim të qeverisë. Në këtë post është emëruar Arian...

Qeveri pakice në Suedi, liberalët mbështeten tek ekstremistët e djathtë

Tre parti suedeze nga kampi liberal dhe ai i djathtë kanë njoftuar formimin e një qeverie pakice. Koalicioni varet nga mbështetja...

Berisha: Qeveria e bazuar në skandale, dora e saj u shtri edhe mbi opozitën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se qeveria e kryeministrit Edi Rama është e bazuar në skandale. Gjatë fjalës së tij...

Protesta antiqeveritare në Çeki, akuza për keqmenaxhim të krizës energjitike

Mijëra qytetarë u mblodhën sërish në kryeqytetin çek duke protestuar kundër qeverisë, të cilët e akuzojnë se po keqmenaxhon krizën energjetike...

Berisha takim me sindikatat: Qeveri mashtrimi, Shqipëria në situatë dramatike

Rritja e çmimeve dhe kriza energjetike ka qenë fokusi i bisedës së Berishës me sindikatat. Këtë të mërkurë kryedemokrati solli përsëri në...

Orban: Qeveria hungareze do pyesë popullin e saj për sanksionet kundër Rusisë

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, deklaroi se qeveria do t'u kërkojë qytetarëve të shprehin mendimin e tyre për sanksionet kundër Rusisë. Gjatë një...

Abazoviç: Qeveria ime po përpiqet të luftojë krimin dhe korrupsionin

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, deklaroi se qëllimi kryesor i qeverisë që ai drejton është lufta kundër...

Berisha: Banditët më të mëdhenj janë në parlament dhe qeveri

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se banditët më të mëdhenj të vendit janë parlament, qeveri dhe institucionet shtetërore. Në një...

128 milionë euro borxhe, qeveria dhe bashkitë rrisin detyrimet

Bashkitë dhe ministritë kanë 128 milionë euro borxhe ndaj biznesit dhe qytetarëve. Këto detyrime janë rritur me 10% që nga fillimi...

Nesër vijojnë konsultimet për qeverinë e re në Mal të Zi

Ditën e nesërme në orën 10:00, do të mblidhen përfaqësuesit e shumicës parlamentare për formimin e qeverisë në Mal të Zi...